Réber konferencia a Hetedhét Játékmúzeumban

2012-ben nyílt meg a Játékmúzeum keretein belül a Réber László Munkácsy-díjas grafikusművész, illusztrátor, karikaturista állandó kiállítása. A nagyon gazdag életmű feltárására, megismerésére évente egy alkalommal onferenciát tartanak, melyet idén, mai napon a költészet napján szerveztek meg. 
2014.04.11. 14:05 |
 2012-ben nyílt meg a Játékmúzeum keretein belül a Réber László Munkácsy-díjas grafikusművész, illusztrátor, karikaturista állandó kiállítása. A nagyon gazdag életmű feltárására, megismerésére évente egy alkalommal konferenciát tartanak, melyet idén, mai napon a költészet napján szerveztek meg.

Widengárd Krisztina - Réber László lánya - és Tarján Tamás tartotta a könyvbemutatót
A konferenicán részt vett többek között számos városi könyvtár képviselője és Réber László lánya is Widengárd Krisztina. A rendezvényt Brájer Éva alpolgármester nyitotta meg aki már kezdetektől fogva támogatja a Játékmúzeumot. Az alpolgármester beszédében elmondta, hogy nem baj az, hogy nincs állandó időpontja ennek a konferenciának, hiszen az egész világ egyfajta állandó változásban van, majd beszélt távlati tervekről is: "Régi álmunk, hamarosan megvalósulni látszik. Szeretnénk egy olyan köztéri alkotást elhelyezni Székesfehérváron aminek egyfajta marketing szerepe lenne és bemutatná, hogy miért is érdemes betérni a Hiemer-házba.(...)Ezen kívül arra törekszünk, hogy minden nagy és komoly képzőművészeti kiállításra eljuttassuk a város kisebb és nagyobb gyermekét ingyenesen és térítésmentesen."

Brájer Éva a kezdetektől fogva támogatja a Hiemer-házat, ezúttal a távlati terveket is megosztotta  az egybegyűltekkel
A konferencia egy könyvbemutatóval kezdődött , melyet Tarján Tamás és Widengárd Krisztina tartott. Akár a szülők című könyvet mutatták be és elemezték ki, mely Réber László karikatúráiból áll. A rajzok ebben a kötetben cím és szöveg nélkül szerepelnek, mégis egész gondolatsorok "olvashatók" ki belőlük a szülők és a gyermekek sajátos Réber szemmel látott világáról. 

Az "Akár  szülők" című könyvben cím és szöveg nélkül szerepelnek a karikatúrák