-
Játékmúzeum az ünnepek alatt
A két ünnep között is várja a látogatókat a Hetedhét Játékmúzeum a Hiemer-házban. A Szent István Király Múzeum többi kiállítóhelye december 22-ig látogatható, majd január 6-án nyitnak újra.
2025.12.18. -
Karácsonyi fúvóskoncert
December 21-én 17 órára a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház Szent István termébe várják a zenebarátokat a Székesfehérvári Fúvószenekar karácsonyi koncertjére. Vezényel Szebik Máté és Hámori János. A belépés díjtalan, de adományokat köszönettel elfogadnak.
2025.12.18. -
Karácsonyi koncert
Ebben az esztendőben is a Szent Imre Templomban rendezte meg karácsonyi hangversenyét a Kodály Iskola. Az esten az intézmény valamennyi korosztályának kórusa fellépett.
2025.12.17. -
Több mint 100 takarót gyűjtöttek
Lezárult a Vörösmarty Színház hagyományos Hozz egy takarót! jótékonysági akciója, amely során idén több mint száz takarót gyűjtöttek össze a székesfehérváriak és a színház közössége.
2025.12.17.
Réber100! - Játékosság, ami a felnőtt életet is átszővi
Interaktív esti mese, tárlatvezetés és az idén 100 éve született grafikusművész életpályája, a róla készülő szobor terveiről szóló beszélgetés és filmvetítés várta a Hetedhét Játékmúzeumba érkezőket a Réber100! program keretében szombaton.
2020.08.30. 07:56 |
100 évvel ezelőtt, 1920-ban született Réber László grafikusművész.
Bár élete elsősorban Budapesthez kötődött, 2008 óta joggal érezheti magáénak a művészt Székesfehérvár is. Ekkor nyílt meg a Csók István Képtárban Réber életmű-kiállítása, és nem sokkal korábban került a Szent István Király Múzeumba több mint 1300 alkotása, szinte a teljes művészi hagyaték. 2018-ban Vonalba zárt történetek címmel állandó kiállítása nyílt az illusztrátornak a Hetedhét Játékmúzeumban, ahol szombaton kézműves foglalkozás, interaktív esti mese, kertmozi és fényfestés is várta a látogatókat.
Réber 100! a Hetedhét Játékmúzeumban
A vonalak játéka sok humorral átszőve reflektál a világ dolgaira, és a képzőművészet segítségével juttatja el üzeneteit a nézőhöz - többek között ez is elhangzott azon a kerekasztal-beszélgetésen, amelyen Kovách Gergő szobrászművész, Szabó Eszter Ágnes képzőművész és Wehner Tibor művészettörténész Réber alkotásairól, valamint a készülő Sétakirály című szoborról osztotta meg gondolatait, amelyben a 100 éve született grafikus művészetének szellemiségét önti majd bronzba Kovách Gergő.
A beszélgetést követően a Vonalba zárt történetek kurátora, Gärtner Petra vezetésével nézhették meg az érdeklődők a kiállítást, majd az este kertmozival ért véget. A Hiemer-ház oldalán a fényfestésnek köszönhetően megelevenedett Réber-alakokat láthattak a Belvárosban sétálók.