Remek rajtot vett a Liga Kupában az FC Fehérvár

Új sorozat indult, NB1-es csapatok főszereplésével. Nem, nem a televíziós szappanoperák széles palettáját kívánják színezni a magyar futballban szereplők, hanem valóban a stadionokban, a pályán nyílt egy új hadszíntér. Az NB1-es Sportszervezetek Kupája azért indult országhódító útjára, hogy a bajnoki és Magyar Kupa-mérkőzések mellett lehetőséget teremtsen még több találkozó lebonyolítására, pusztán a magyar labdarúgás fejlődése érdekében. Az élvonal tizenhat csapatát területi elgondolás alapján négy négyes csoportra osztották. A csoportokon belül körmérkőzéses rendszerben viaskodnak a csapatok, majd minden négyes egységből az első kettő jut tovább az egyenes kieséses főtáblára. Az FC Fehérvár jól rajtolt, legyőzte az Újpestet. FC Fehérvár - Újpest FC 3-0 (1-0)

2007.08.16. 00:09 |
 Új sorozat indult, NB1-es csapatok főszereplésével. Nem, nem a televíziós szappanoperák széles palettáját kívánják színezni a magyar futballban szereplők, hanem valóban a stadionokban, a pályán nyílt egy új hadszíntér. Az NB1-es Sportszervezetek Kupája – rövidebb nevén Liga Kupa – azért indult országhódító útjára, hogy a bajnoki és Magyar Kupa-mérkőzések mellett lehetőséget teremtsen még több találkozó lebonyolítására, pusztán a magyar labdarúgás fejlődése érdekében. Az élvonal tizenhat csapatát területi elgondolás alapján négy négyes csoportra osztották. A csoportokon belül körmérkőzéses rendszerben viaskodnak a csapatok, majd minden négyes egységből az első kettő jut tovább az egyenes kieséses főtáblára. A sorozatot a tavaszi idényben megismétlik és a két időszak győztese vívja a liga Kupa döntőjét.

A Liga Kupát egyelőre nem minden csapat és szurkoló veszi igazán komolyan, pedig remek csaták színtere lehetne ez a megmérettetés. A felnőtt keret játékosait szerepeltetik ugyan a klubok, de nem a legjobb összeállításukban lépnek pályára a csapatok. Ezt lehetett tapasztalni az FC Fehérvár és az Újpest FC randevúján is, a Vasas elleni győztes bajnokin kezdő Sebők, Simek, Kocsis, Farkas, Bozic, Dajic pihentek, míg Koller, Mohl és Sitku csereként vártak bevetésre. Az Újpest csapatát a sérülések tizedelték drasztikusan, s a tartalékos jelleg valamelyest érződött is a játék színvonalán. Igaz, a Dvéri Zsolt irányította hazaiak aktívabbak voltak, ennek volt köszönhető, hogy már a hetedik percben vezettek a fehérváriak: Dvéri szögletét követően Horváth Gábor ugrott a legmagasabbra, s védhetetlenül bólintott a lilák kapujába. A korai gól megfogta az Újpestet, Kovács Zoltán csak színészi jelenteteivel hívta fel magára a figyelmet, a vendégek második számú hálóőrének, Dombai Andrásnak azonban akadt dolga. Nagy Dániel, és Dvéri is megtornáztatták, majd a félidő hajrájában a fővárosiak is megcélozták a kaput, de Kovács kétszer is rosszul célzott.

A második félidőben is Marijan Vlak legényei irányítottak. Az 1200 fős eleinte csak csendben szemlélődő publikum egyre többször jutalmazta tapssal a fehérvári próbálkozásokat, és illette füttyel a nem éppen csúcsmeccsét fújó Szabó Zsolt játékvezetőt. Nagy Dani 18 méteres lövését, és Vayer félfordulatos löketét is hárította az újpesti kapus, majd az 59. percben volt először dolga Németh Viktornak is, Mészáros lapos lövését fogta. A 65. percben Mohl is laposan kísérelte meg bevenni a vendégkaput, neki még nem sikerült. Egy perccel később azonban már kettő volt a Vidi előnye. Egy remek kontraakciót vezettek a fehérváriak, Dvéri perdített a jobboldalon robogó Nagy Dániel elé, aki betörve a 16-oson belülre középre passzolt, az érkező Vayer Gábor lövését védte Dombai, de a kipattanó éppen visszakerült Vayer elé, aki estében két méterről a hálóba kotorta a labdát, 2-0.
 A folytatásban még Dvéri tesztelte az ellen kapusát, majd Németh kapus hárította bravúrral Kovács Zoltán szólóvégi lövését, a slusszpoént azonban a 88. percben a piros-kékek adták meg. Egy fehérvári támadás közepette Sitku Illés készítette le a labdát Dvéri Zsoltnak, aki 16 méterről jobbal mesterien lőtte ki a jobb felső sarkot.

A fehérváriak 3-0-s győzelmükkel az első forduló után a Liga Kupa 3. csoportjának élére álltak, s a hétvégi Nyíregyháza elleni bajnoki után favoritként utaznak jövő hét szerdán Paksra, a Liga Kupa második körében.

FC Fehérvár – Újpest 3-0 (1-0)

Sóstói Stadion, 1200 néző
 Vezette: Szabó (Kispál, Butkai)

FCF: Németh V. – Horváth Á., Fehér, Horváth G., Vadász – Lattenstein (Mohl, 62.), Dvéri, Csobánki (Pálfi, 75.), Vayer – Nagy D., Disztl (Sitku, 61.). Vezetőedző: Marijan Vlak

Újpest: Dombai – Kiss, Vermes, Korcsmár, Regedei (Tolnai, a szünetben) – Theobald, Habi, Mészáros (Kisznyér, 74.), Nagy O. – Roiha (Széki, 55.), Kovács Z. vezetőedző: Urbányi István

Gól: Horváth G. (7.), Vayer (66.), Dvéri (88.)
 Sárgalap: 3 – 1
 Szögletarány: 4-4