-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Reneszánsz táncok a Belvárosban - Tekintse meg Képtárunkat!
Július 22-én, csütörtökön a Fehérvári Zenei nyár keretében ismét látható lesz az Alba Regia Táncegyüttes reneszánsz táncok elnevezésű produkciója. A történelmi óraudvarban, pontban az órajátékkal szinkronban kezdődik el a múlt táncait bemutató rendezvény.
Július 22-én csütörtökön a Fehérvári Zenei nyár keretében ismét látható lesz az Alba Regia Táncegyüttes reneszánsz táncok elnevezésű produkciója. A történelmi óraudvarban, pontban az órajátékkal szinkronban kezdődik el a múlt táncait bemutató rendezvény. (Képtár)
Némi túlzással azt állíthatnánk, hogy a reneszánsz az európai történelem legtáncosabb korszaka volt. A tánc a reneszánsz aktivitás és test kultuszának egyik fő szimbóluma lett. A korabeli udvari táncokról e korban Mátyás király messze földön híres reneszánsz udvarából maradt ránk a legtöbb emlék. Ezek többségét Antonio Bonfininek, Mátyás király udvari történetírójának köszönhetjük, aki maga is tánckedvelő, reneszánsz ember volt. Tőle tudjuk, hogy Mátyás királlyá választásakor a budai nép táncra perdült. Mátyás hadakozás közben is szívesen szórakozott, például Boroszló ostroma idején is táncmulatságra hívta a város és az ostromló cseh-lengyel sereg előkelőit.
Székesfehérvár a királyok városa és a reneszánsz idején a királyok egyik népszerű szórakozó helye volt. Így nagy táncos lakomáknak adott helyett városunk. Az Alba Regia Táncegyüttes ezt próbálja felidézni a történelmi belvárosban húsz percre. Ezt korabeli jelmezekkel és kiváló tánctudásukkal mutatják be az érdeklődőknek. Táncukat az órajáték mellett népi zenészek kísérik. Az eseményre érdemes pontosan érkezni, mert az órajátékkal egy időben 18:00- kor kezdődik a műsor és csak 20 percig tart.