Rögbi - magabiztos fehérvári siker a Haramiák ellen

A férfi rögbi NB II-ben a Fehérvár Rugby Club a hetedik fordulóban újabb mérkőzésen van túl. Sikeresen. A fehérvári srácok a Gyömrő (rögbis "művésznevük" Haramiák) ellen léptek pályára és magabiztos győzelmet arattak.
2022.04.12. 11:38 |

Fehérvár Rugby Club-Haramiák Gyömrő 41-0 (34-0)

A mérkőzés első célját a 4. percben Bukodi Bendegúz vitte egy nyitott tolongást követő labdaszerzésből, Czifrus Richárd berúgta a + 2 pont érő jutalomrúgás, így hamar 7-0-ás előnyre tett szert a Fehérvár. A 9. percben Molnár Barna 75 méteres elfutását követően már 14-0 vezetett a Fehérvár, mivel a  jutalomrúgás is a helyére ment. A harmadik cél igazi csapatmunka eredménye, Csörgei István fogás utáni gyors passzát Erős Regő kapta, 30 méter futást követően a pillérként játszó Nánási Norbert két ellenféllel a hátán is 5 pontot vitt, a rúgó játékos Cziffrus ismét berúgta a labdát.
Az ellenfél lesre futott,  így a játékvezető büntetőt ítélt, amit Cziffrus még szép, hogy értékesítette, ezúttal 3 pontért. Az első játékrészben Molnár Barna Kenny Bergés ért el célt, így jelentős előnnyel zárult az első játékrész.

Térfélcsere után nyolc cserét hajtott végre Antal Benjamin vezetőedző. Ebben a játékrészben már csak egyszer voltak eredményesek az FRC játékosai. Cziffrus ezúttal nem csak rúgott, de a célt is ő vitte be 7 pontot szerezve.

Fotó: Szűcs István Róbert.