Rögbi - Siker Kecskeméten, a bajnoki cím kapujában a Fehérvár RC

Igazi „rögbis” időben nézhetett farkasszemet a Szekerce és a Fehérvár Rugby Club Vadkanok csapata szombat délután Kecskeméten az NB II 9. fordulójában. Az a két csapat, amelyik legutóbb 2021 áprilisában csapott össze.
2022.04.25. 13:10 |

Szekerce–Vadkanok 17-36 (0-17)

Igazi „rögbis” időben nézhetett farkasszemet a Szekerce és a Vadkanok csapata szombat délután Kecskeméten az NBII 9. fordulójában. A két csapat legutóbb 2021 áprilisában csapott össze. A mérkőzés 50-31-es Szekerce győzelmet hozott, így a Vadkanokban égett a bizonyítási vágy, illetve a bajnoki cím eléréséhez vezető úton nem volt megengedhető a pontvesztés se idén.

Az első félidő első fele kiegyenlített harcot hozott. Sok hibával tarkított játékotláthattak a nézők mindkét oldalról, sok tolongást fújt be a játékvezető. A két csapat javarészt a pálya közepén ostromolta a másik védelmi vonalait. Az első játékrész hátralevő részében a fehérváriak három célt szerezve kerültek közelebb a bónuszpont megszerzéséhez.

A második játékrész egy gyors célváltással kezdődött, a Szekerce első célszerzésére Nánási Norbert tudott rövid időn belül válaszolni. A hátralévő időben a Szekerce több cserejátékos behozatalával tartotta ébren ellnefelét, illetve fizikai fölényüket kihasználva több áttörést követően is sikerült pontokat szerezniük. A meccs utolsó perceiben a fehérváriak egy kezdőrúgást követően a Szekerce pillanatnyi megingását kihasználva újabb célt tudtak szerezni, ezzel beállítva a 17:36-os végeredményt.

Pontszerzők: Erős 10, Czifrus 6, Bukodi 5, Bergés 5, Horváth B. 5, Nánási 5.

Az utolsó mérkőzését Május 1.én, 14. órakor vívja a Fehérvár Rugby Club férficsapata 14 órai kezdettel a Köfém Rögbi pályán. A tét nagy: ki jut fel az NB I mezőnyébe?

Női bajnoki NB I, 7. torna rendszerű forduló vasárnap, Nagykőrös.

Fehérvár Rugby Club-Esztergom 26-19 (19-7)

Az első mérkőzését a fehérvári női csapat az Esztergom csapatával vívta. A nyitó játékrészt 19-7-re nyerték a fehérváriak, Takács Katalin 5, Völgyi Virág 5, Jakubecz Lili 5, Oláh Dorottya 2, Pap Helga 2 pontjával.

Térfélcsere után az Esztergom zsinórban 12 pontot ért el és egyenlített. Az utolsó percben Arany Rebeka  40 méteres sprintjét követően 5 pontjával vezetést szerzett, a jutalomrúgást Oláh Dorottya értékesítette.

A második mérkőzésen nem ment a Fehérvárnak, simán kikaptak.

Medvék Budapest-Fehérvár Rugby Club 27–12 (17–0)

A csapatnak sem a fogások, sem a védekezések nem sikerültek az első játékrészben. A második félidőben tudott javítani a csapat, először Jakubecz Lili elfutása 5, Pap Helga 2 pontjával. Völgyi Virág vitt még az alapvonalon túlra egy 5 pontot érő célt, és ennyi, jobb volt a budapesti csapat.

A harmadik találkozón javítottak a lányok:

Fehérvár Rugby Club–Honfoglalók Nagykőrös 24-7 (19-7)

A mérkőzés első célját a Honfoglalók szerezte, 0–7, de erre a fehérváriak 14 ponttal válaszoltak, Jakubesz Lili 10, Oláh Dorottya és pap Helga 2-2 pontjával. A félidő végén Oláh Dorottya az ellenfél védő vonalát kicselezve szerzett újabb 5 pontot, 19 – 7.

A második félidőben bár a küzdelem nagy volt, jól védekezett a Nagykőrös. Csak egyszer sikerült a védelmi vonalat feltörni Jakubecz Lili 5 pontos céljával.

Ezzel a torna 2. helyét is megszerezte a Fehérvár RC és őrzi a második helyét a tabellán.

Női U16-os bajnokság.

A Fehérvár Rugby Club U16-os női csapata még nem érett bele ebbe a korosztályba, zömében e korosztály alatti játékosok található a csapatban. De az eredmények már biztatók a jövőre nézve,  szoros mérkőzéseket vívtak az ifjak az ellenfeleikkel.

Esztergom – Fehérvár Rugby Club 19 – 17.

Velence – Fehérvár Rugby Club 24 – 17.