Rossz kezdés után szoros vereség Klagenfurtban

Újabb szoros mérkőzésen szenvedett vereséget az Alba Volán SC az EBEL 33. fordulójában. A fehérvári jégkorongozók Klagenfurtban korcsolyáztak jégre az osztrák bajnokság alapszakaszának hajrájában. A KAC már a kilencedik percben 3-0-ra vezetett, melynek következtében Ted Sator a rossz napot kifogó Budai helyett Hetényi Zoltánt küldte a ketrec elé. A fiatal kapus lehúzta a rolót - 34 lövésből mindent védett -, a hazaiak már nem találtak a Volán hálójába, így Kurt MacSweyn-nek lehetősége nyílt a szépítésre a harmadik harmadban. A Klagenfurt 3-1-re nyert, az Alba Volán pedig pénteken Innsbruckban javíthat. EC KAC - Alba Volán 3–1 (3–0, 0–0, 0–1)

2007.12.27. 09:51 |

EC KAC - Alba Volán 3–1 (3–0, 0–0, 0–1)
 Klagenfurt, 4800 néző
 V: Berneker, Graber, Mathis (mindhárom osztrák)

Alba: Budai – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Ocskay, Benk, Allen, Galvins, Fodor, Majoross, Kovács Cs., Svasznek, Kangyal, Sofron, MacSweyn, Vaszjunyin, Ondrejcik, Borostyán, M. Stastny, Gröschl, Rajz, Hetényi (kapus)

Klagenfurt: Verner – Furey, J. Reichel, Craig, Hinz, A. Schneider, Tory, Rebek, Valicevic, Norris, Hager, Kirsits, Ratz, Harand, Schuller, Albrandt, Schellander, Horsky, Wilfan

Gólok. 03:02: Arlbrandt (emberelőny, 1–0). 05:16: Hager (Norris – emberhátrány, 2–0). 08:39: Hager (Norris, Tory, 3–0). 51:38: MacSweyn (Kovács Cs., 3–1).

Kiállítások: 14, ill. 10 perc