Róth Péter - társadalmi kapcsolatokért felelős alpolgármester

 Róth Péter is folytatja alpolgármesteri munkáját a társadalmi kapcsolatok szakterületén. Lassan elköszönünk a tanácsrendszer utolsó maradékaitól, és végre azért fogunk felelni, amiért az emberek megválasztottak minket: a város közösségének, értékeinek összefogásáért és erősítéséért, a város precíz üzemeltetéséért, illetve a stratégiai alapú, de mindenki számára kézzelfogható fejlesztéséért.
2014.11.03. 06:10 |
Az elmúlt négy évben sokat változott az önkormányzat feladatköre, és a folyamatnak még nincs vége. Lassan elköszönünk a tanácsrendszer utolsó maradékaitól, és végre azért fogunk felelni, amiért az emberek megválasztottak minket: a város közösségének, értékeinek összefogásáért és erősítéséért, a város precíz üzemeltetéséért, illetve a stratégiai alapú, de mindenki számára kézzelfogható fejlesztéséért. Ebbe a folyamatba illeszkedik az úgynevezett önkormányzati kommunikáció helyes értelmezése és a négy évvel ezelőtt megkezdett megújítása is. Óvni szeretnénk minden olyan értéket, amit az emberek tájékoztatásáért az elmúlt években létrehoztunk. Folytatjuk a közösségimédia-alapú demokrácia helyi fejlesztését, melynek első lépése a sokezres látogatottságú polgármesteri on-line közmeghallgatás elindítása volt.
 
Milyen tervei vannak a nemzetközi kapcsolatokban valamint a civilszervezetekkel való együttműködésben?
 
Pontosan látható, hogy azok a nemzetközi kötelékek működnek, ahol nem a hivatalok között, hanem az emberek között létezik a kapcsolat. Ennek mélyítését kell a rendelkezésre álló eszközökkel segítenie az önkormányzatnak! Új hangsúlyként jelent meg az elmúlt években a határon túli magyar közösségekkel történő kapcsolatfelvétel. Székesfehérvárnak ez történelmi feladata is, ezt kiemelten szeretnénk kezelni, ezért egy tanácsnokot fogunk megbízni ezzel a feladattal. A civil kapcsolatok területén eddig nem minden tervemet tudtam megvalósítani. A fő célom a következő öt évre, hogy minél több fehérvári ismerje meg a civilszervezeteket, találkozzon velük, lássa működésüket, vegye igénybe szolgáltatásaikat. Meggyőződésem, hogy ez növelni fogja a közbizalmat irányukba, újra pezsgést tud vinni életükbe, összességében a város egész közösségét fogja erősíteni.
 
Talán a leglátványosabban a városi rendezvények újultak meg az elmúlt négy évben, de ebben a ciklusban nem lesz Szent István Emlékév. Erősödhet így is a város közössége?
 
Nem lehet minden nap ünnep, hiszen akkor nem lenne értéke. Egy ünnepi év után „hétköznapi” évek jönnek, de pont a hétköznapok aprómunkájával teljesedhet ki mindaz, amit az ünnepre készülve megálmodtunk! Azt pedig szem előtt kell tartanunk, hogy alig több mint hét év múlva fogjuk ünnepelni az Aranybullának, ősi alkotmányosságunk leghangsúlyosabb dokumentumának kihirdetését, mely Székesfehérvár rangjának egyik legfontosabb bizonyítéka. Van hát feladatunk!