Sárdagasztás, és pontmentés - Még mindig nyeretlen tavasszal az FC Fehérvár

A múlt heti pécsi kudarc feledtetésére készült az FC Fehérvár a Borsodi Liga tavaszi idényének első hazai mérkőzésén. A tabella hatodik helyén álló fehérváriak a 10. Paks együttesét látták vendégül, az esőzés miatt rendkívül mély talajú Sóstói Stadionban. Marijan Vlak több helyen is változtatott kezdő együttesén a Pécs elleni felálláshoz képest, a csapatból kikerült Julinho és Horváth Ferenc, Terjék Lajos és Disztl Dávid viszont ott lehetett a pályán Kassai Viktor játékvezető sípszavakor. Más kérdés, hogy ők sem nyújtottak maradandót, így 2007-ben továbbra is várat magára a piros-kék siker, elvitte az egyik pontot a Paks. FC Fehérvár - Paks FC 1-1 (0-1)

2007.03.03. 19:40 |

Nem kezdtek nagy elánnal a csapatok az NB1 19. fordulójában, többnyire a csúszós talajjal bíbelődtek, mígnem a 11. percben egy paksi akciót Mohl tört meg, azonban a labda szerencsétlenül pattant Kiss Tamás elé, aki 11 méterről lőtte a bőrt Sebők alatt a kapu közepébe. 1-0 a vendégeknek, hidegzuhany. Sebaj! – gondolhatták a fehérvári érzületű szurkolók – sok van még hátra a meccsből, azonban a folytatásban sem jött a megváltás. A Vidi egészen a 25 percig semmilyen veszélyt sem jelentett a vendégkapura, ekkor Dvéri szabadrúgását követően a kapu tetején landolt a labda. Öt perccel később Disztl elől mentett Salamon, majd a 35. percben Sebők Zsolt tornázta szögletre a lasztit Báló lövése nyomán. A szünet előtt nem sokkal Farkas labdája pattogott a paksi kapu mellé, majd következett a már várva várt szünet.

A második félidőt két cserével kezdte a Vlak-csapat – Lattenstein helyett Nagy Dániel lépett pályára, Terjéket pedig Horváth Ferenc váltotta. Az eső is újra rázendített, az ég is sírt a fehérváriak szenvedése láttán. Dvéri szögletből tornáztatta meg Pokorni kapus, majd Disztl akrobatikus mozdulatának tapsolhatott a publikum, a labda azonban nem ment kapura. A 69. percben Horváth csúsztatását fogta a vendégek hálóőre, és Kuttor közeli lövését is védte Pokorni. Nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt az eső, de az FC Fehérvár egykapuzásának is meglett az eredménye: a 82. percben az időközben csatárként játszó Kuttor Attilához került a labda, s a cséká 16 méterről mesterien csavarta a játékszert a bal alsó sarokba, 1-1. A sárdagasztás újabb fejezeteként a Vidi a győztes gólért szállt harcba, de Fifa-bírónk Kassai Viktor előbb Farkas Balázst állította ki kissé elhamarkodottan, majd három perccel később Mohl Dávidnak mutatta fel második sárga lapját. A mérkőzést kilenc emberrel záró fehérváriakat Sebők kapus mentette meg a vereségtől a hosszabbításban, hiszen Kiss, és Böde lövését is bravúrral védte, majd befejezésként Hanák durrantott a kapu fölé.
A játékra alkalmatlan körülmények mellett az FC Fehérvár pontot mentett a hazai pályán.

FC Fehérvár – Paks FC 1-1 (0-1)

Sóstói Stadion, 1100 néző
 Vezette: Kassai (Erős, Vámos)

FCF: Sebők – Lattenstein (Nagy D.  szünetben), Kuttor, Baranyai, Mohl – Dvéri, Bozic, Farkas, Terjék (Horváth F. a szünetben) – Dajic, Disztl (Kocsis, 77.p.). Vezetőedző: Marijan Vlak

Paks: Pokorni – Molnár, Salamon, Benedeczki, Hanák – Mészáros, Tamási, Kiss, Heffler (Böde, 80.p.) – Báló (Csehi, 90.p.), Belényesi (Varga, 88.p.). Vezetőedző: Lengyel Ferenc

Gól: Kuttor, 82.p. ill. Kiss, 11.p.