Sebestyén Dalma pontszerző az ifjúsági olimpián!

A nankingi ifjúsági olimpia első napján 200 méter vegyesen és 50 méter mellúszásban is rajthoz állt a Hullám 91 úszója, Sebestyén Dalma. Mindkét számban jól szerepelt, vegyesen a döntőben 6. lett, tehát pontszerző helyen végzett. 50 mellen is bejutott a döntőbe, várhatja a hétfői finálét. Sárdi Ákos tanítványa további három számban is indul az ifjúsági olimpián.
2014.08.17. 13:43 |
A nankingi ifjúsági olimpia első versenynapján 200 méter vegyesen és 50 méter mellúszásban is rajthoz állt a Hullám 91 fehérvári kiválósága, Sebestyén Dalma. Mindkét számban jól szerepelt, vegyesen a döntőben 6. lett, tehát pontszerző helyen végzett. 50 mellen is bejutott a döntőbe,  várhatja a hétfői finálét. Sárdi Ákos tanítványa további három számban is indul az ifjúsági olimpián.

Helyi idő szerint vasárnap délelőtt, a 200 méteres vegyesúszás első előfutamában Serbestyén Dalma a legjobb idővel csapott célba. A 2:15,99 perces eredmény a négy futam alapján az 5. legjobb volt, vagyis Dalma bejutott a kora esti döntőbe, ahol a 2-es pályán úszott. Az első 50 méter után még hetedik helyen fordult, a hátúszást követően eggyel előrébb lépett, és a célba is hatodikként csapott be, 2:14,66-os idővel, vagyis több mint fél másodpercet javítva délelőtti eredményén. A számot a vietnami Nguayen Thi Anh nyerte a hongkongi Haughey és az amerikai Small előtt.
Sárdi Ákos tanítványának nem ez volt az egyetlen száma vasárnap, negyven perccel a vegyes döntő előtt még az 50 méteres mellúszás elődöntőjében tempózott. Délelőtti előfutamában Sztankovics Anna mögött 32.07 másodperccel lett második. Az elődöntőben ennél gyengébb időt úszott (32.27), de holtversenyben megnyerte futamát, és izgulhatott, mennyien előzik meg a másik futamból. Végül a hetedik-nyolcadik helyen jutott döntőbe, amelyet hétfőn rendeznek. Sebestyén Dalma még 100 és 200 méter mellen, valamint 200 pillangón is rajtkőre lép a második ifjúsági olimpián.