-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
Ünnepség az Adventi Udvarban
A Püspöki Palota udvarán hagyományosan meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját, amely a szeretet fényét szimbolizálja.
2024.12.23. -
Kézműves vásár a Jancsárkertben
Az utolsó ajándékok beszerzése mellett lehetőség volt a legkisebbeknek kézműveskedni, és minden látogatót megvendégeltek egy bögre teával, kávéval, süteménnyel.
2024.12.23.
Skill labor Fehérváron - néhány éve ilyet még csak filmekben láttunk
A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban, a régi szülészet épületének az emeletén működik a skill labor. Összesen 492 területen helyet kapott két elméleti oktatóterem, két demonstrációs terem, műtő zsilippel, tanári szobák, eszközraktár és öltözők is.
A kórház skill laborját 74 millió forint támogatási összegből alakították ki, és 238 millió forint értékű eszközparkkal szerelték fel.
Az eddigi tapasztalatok szerint a legnagyobb igény az ápolási, illetve szakápolási tevékenységek gyakorlása, az alapszintű reanimáció, az akut kórképek ellátása, valamint az aneszteziológia és intenzív terápia manuális beavatkozásainak gyakorlása iránt mutatkozik.
Dr. Bucsi László a Szent György Kórház főigazgatója arról is beszélt az oktató labor nyitónapján, hogy az orvosok elvándorlásának tendenciája megfordulni látszik. Mint mondta legutóbb negyven jelentkezőből mintegy húsz pályázót hallgattak meg és csak a mozgásszervi centrumba négy rezidenst vesznek fel, akik közül egyikük Oxfordban végzett. Kiemelte, hogy az elmúlt évben négy orvos kolléga is visszajött külföldről és elmondása szerint jelenleg nem a külföldre vándorlás, hanem a magánintézmények elszívó hatása a nagyobb.
A fehérvári skill labor munkáját Dr. Kassai Zoltán skill labor felelős irányítja.
A skill labor olyan szimulációs eszközökkel felszerelt egység, ahol orvosok és egészségügyi szakdolgozók, orvostanhallgatók és ápolóképzésben résztvevők gyakorolhatják a betegellátást, ahol valósághű körülmények között oktathatók a diagnosztikus, terápiás, köztük életmentő beavatkozások – mindez kockázatmentes, korszerű és magas színvonalú eszközökkel felszerelt környezetben. A fejlesztés részeként egységes skill oktatási képzési programot dolgoztak ki, melyhez módszertani kézikönyv és az eszközök szakszerű használatát bemutató módszertani útmutató készült.
A Szent György Kórház Medikus Skill Akadémia nyitónapján Székesfehérvár városát Mészáros Attila alpolgármester képviselte.
Az Országos Kórházi Főigazgatóság, a Debreceni Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem – konzorciumi partnerségében – országos skill labor hálózatot hoztak létre az EFOP-4.2.2-16-2017-00001 Skill laborok fejlesztése projekt keretén belül, 13.557 milliárd forint összegű vissza nem térítendő támogatással. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósul meg. A fejlesztés eredményeként skill labor hálózat épült ki 19 helyszínen a 3 egyetemi skill központ (Debrecen, Pécs, Szeged) és a szakmai irányításukkal működő 16 oktatókórházi skill labor bevonásával. A projekt biztosította ehhez a skill infrastrukturális feltételeket és a klinikai-technikai jártasságot elősegítő eszközparkot.
A projekt keretében az oktató kórházak, így a Szent György Kórház is már 2019 óta tartanak készségátadó (pl. alapszintű újraélesztés, lumbálpunkció, vénabiztosítás) képzéseket. Ezeken országosan 31 ezer fő vett részt, ebből több mint 2500 fő a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. A járványhelyzet idején a skill képzések iránti igény erősen megélénkült, jól mutatja ezt, hogy a képzések ebben az időszakban is folyamatosan zajlottak.