Sok munka vár a Cornexire a téli bajnoki szünetben

Lezárult egy szakasz. A női kézilabda NB1 alapszakaszának őszre tervezett mérkőzéssorozatának végére ért a mezőny, közte a Cornexi-Alcoa-HSB Holdinggal. A svédországi Európa-Bajnokság miatt szünetel a pontvadászat, így a klubcsapatok előtt lehetőség nyílik a játék finomítására, vagy éppen arra, hogy egy-egy új szakvezető jobban megismerje új tanítványait. Erre készül Vura József is, a Cornexi vezetőedzői posztját idény közben átvevő szakember. A Vasas elleni győzelem után sok és kemény munkát ígért a szakvezető a téli bajnoki szünetre, ugyanis a fehérváriak célja nem lehet más tavasszal, mint elmozdulni a jelenlegi ötödik helyről.
2006.11.22. 03:18 |

A fehérváriak 13 mérkőzésből hét alkalommal arattak győzelmet, kétszer végeztek döntetlenre, és négyszer hagyták el a pályát pont nélkül, s az így megszerzett 16 pont az 5. helyre volt elég a félidőben. A 2006-os esztendő utolsó bajnoki mérkőzésén a Vasas-Invitel együttesét 28-24 arányban győzte le a Cornexi.

- Nagyon nehéz győzelem volt, de egy nagyon fontos diadal, mert így nyugodtan készülhetünk a következő másfél hónapban a komoly feladatokra. Azért más egy győzelemmel bajnoki szünetre vonulni, mint mondjuk egy pontvesztéssel, vagy verséggel. A Vasas hazai bajnoki veresége után várhatóan bizonyítani akart, és Mocsai Lajos csapata be is bizonyította, hogy jó együttes, van tartása, fel tudnak állni a padlóról, és ugyanakkor a mi játékosainknak a tartását is mutatja, hogy nem törtek össze az egyenlítésnél, és újra elugrottak négy gólra, így biztosan nyertük a mérkőzést.

- Most lesz idő csiszolni a csapat játékán. Milyen feladatok várnak az együttesre és a vezetőedzőre?

- Sok feladat, sok munka van előttünk. Azokra a dolgokra, amelyeket még hiányolok – mert van olyan-, azokra nagyobb hangsúlyt fektetünk. Edzőmérkőzéseket játszunk, Magyar Kupa-meccset vívunk Szombathelyen, játszunk a Hypoval, a Krim Ljubljanával, a Vasassal és a Váccal szeretnénk felklszülési mérkőzéseket lekötni, tehát komoly a feladat, ami adott. Már elkészítettük a tervet a Vilcea elleni KEK-mérkőzésig, tehát dolgozni fogunk, és bízom benne, hogy a januári nehéz időszakot – amikor a Vilcea, Dunaferr, Fradi, Győr sorozat vár ránk – jó formában tudjuk majd lehozni.

- Ez a jó út, amin most a Cornexi jár?

- Ezt mindig a közönség dönti el. Ha győz a csapat, akkor ez, ha kikap, akkor nem. Ez így működik...