Heath remekelt, soproni sikerrel zárta az évet az Alba Fehérvár

Zalaegerszegen,  majd Debrecenben is kikapott, mélyre süllyedt a tabellán az Alba Fehérvár, és Sopronban is nehéz meccs várt a fehérvári kosarasokra. Most azonban sikerült jó védekezéssel féken tartani az ellenfelet, és Jordan Heath vezérletével támadásban jó periódusokat produkálni. A harmadik negyedben meglépett a házigazdától az Alba, végül magabiztos győzelemmel szerezte meg Jesus Ramirez edzősége alatti első, idei utolsó győzelmét a bajnokságban.
2018.12.30. 19:55 |

Sok pontot hozott az első negyed, főleg a vége felé kezdtek potyogni a triplák. Az Alba mindig tudott felelni, amikor a hazaiak betaláltak, kezdetben az a Filipovics volt a pontfelelős, aki Debrecenben alig volt pályán, most ellenben a kezdőcsapatba került. A Sopron hármasokkal fordított, miután öttel vezetett az Alba, ám ekkor Bullock és Tóth Péter is jól célzott kintről, így a fehérváriaké lett az első tíz perc.

A másodikban másfél perc elteltével Zeno szerezte az első kosarat, a Sopron pedig nagyon hamar időt kért. Amerikai játékosai vitték az Albát támadásban, Freeman közelije után már tizeneggyel mentek a vendégek. A fehérvári centerek korán három faultig jutottak, Lóránt leült, Heath ellenben ekkor is betalált. 40-29-es Alba-vezetés után megállt a mieink ponttermelése, sorra maradtak ki a dobások, jöttek az eladott labdák, a Sopron pedig egy 9-0-s rohammal csaknem kiegyenlített a félidő végéig.

Szünet után ez is összejött nekik, de végre az Alba is betalált. Egyik csapat sem lehetett büszke a dobószázalékára, a lepattanókat jobban szedte az Alba. Főleg az a Heath, aki a pontokat tekintve is a legeredményesebb volt. Zsinórban szerzett hét ponttal késztette újabb időkérésre a hazaiakat. Jól védekezett ekkor az Alba, a Sopron újfent alig jutott kosárig, Zeno duplája után az addigi legnagyobb különbség állt be (42-54). Sőt, Filipovics büntetőivel már tizenhét is volt az előny, és bár Warner triplájával végül elérte a tíz pontot az SKC a negyedben, így is megnyugtatónak tűnt az Alba-előny a záró játékrész előtt.

Heath kihagyott hármasával és hazai kosárral indult a negyedik negyed. Aztán az amerikai center megmutatta, ez tényleg az ő meccse, kintről-bentről betalált (a meccs végéig pedig bitang erős, 22 pont, 14 lepattanós dupla-dupláig jutott). Freeman is triplát dobott, már majdnem hússzal vezetett az Alba. Időt kért és mindent utolsó lapra feltéve kezdett támadni a Sopron. Túllépte az ötven (!) lepattanót az Alba, ez mutatta, hogy a harci szellem és koncentráció megfelelő. Három perccel a vége előtt 80-65-re vezettek Cartwrighték, érezhető volt, hogy nem engedik ki kezükből a meccset. Bár újabb pontot már nem szereztek, végül simán nyertek Sopronban, így javítottak az előző vereségek után, és a Ramirez-éra első bajnoki győzelmét aratták.

Sopron KC - Alba Fehérvár 70-80 (24-28, 14-12, 12-24, 20-16)

Alba: Cartwright 6, Freeman 19/9, Filipovics 11/3, Lóránt P. 2, Heath 22/6. Csere: Bullock 7/3, Zeno 10, Keller I., Tóth P. 3/3.