Sorozatban másodszor nyert a Sapa Fehérvár AV19 az EBEL-ben

A Sapa Fehérvár AV19 hosszabbítást követően 3-2-re nyert a vendég horvát Medvescak Zagreb ellen az osztrák jégkorongliga vasárnapi fordulójában, ezzel első hazai győzelmét szerezte meg ebben a szezonban a csapat az EBEL-ben. A Volán az első harmad után még egygólos hátrányban volt a horvátokkal szemben, a második harmadban sikerült egyenlítenie, míg záró etap nem hozott gólt. A hosszabbításban Sofron István találata a győzelmet jelentette a Sapa Fehérvár számára.
Sapa Fehérvár AV19 - Medvescak Zagreb (horvát) 3-2 (1-2, 1-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
2011.10.02. 21:04 |

gól: Ryan (16.), Vas (33.), Sofron (65.) illetve Morency (10.), MacAulay (18.)

Mindkét együttes 7 pontosként várta az összecsapást, igaz a horvátok eggyel kevesebb találkozóból gyűjtöttek ugyanannyit, mint a Volán. Az első harmadban a vendégek voltak veszélyesebbek, a 10. percben Morency meg is szerezte a vezetést. Hamarosan kettős fórba került a Sapa Fehérvár, a Znojmo ellen négyszer eredményes Derek ki is egyenlített.

A hidegzuhany azonban nem váratott magára sokáig, Macaulay ismét a Medvescakot juttatta előnyhöz. A második harmadban már a Volán volt veszélyesebb, Vas Márton pedig egy kiugrás után volt eredményes. A hatvan perc végéig már nem változott az eredmény. A hosszabbításban sokáig izgulhattunk, végül Sofron találata a győzelmet jelentette a Volán számára.