Sorozatban ötödször is kikapott a Sapa Fehérvár AV19

Az osztrák jégkorongliga keddi játéknapján ismét kikapott a Sapa Fehérvár AV19. A székesfehérvári csapat - amelynek góljait Ladányi Balázs, Vas Márton és Fekete Dániel szerezte - sorozatban ötödik vereségét szenvedte el. Kevin Primeau vezetőedző a rossz széria ellenére még mindig bízik abban, hogy a csapat elérheti a rájátszást. Sapa Fehérvár AV19 - EHC Liwest Linz 3-6 (1-3, 0-1, 2-2)
2011.01.05. 10:42 |

Sapa Fehérvár AV19 - EHC Liwest Linz 3-6 (1-3, 0-1, 2-2)
Székesfehérvár, 2500 néző, vezette: Cervenak, Bedő, Németh.

Sapa: Hetényi - Tokaji, Horváth, Sofron, Vas, Ladányi, Ackeström, Jobb, Kovács, Johansson, Mihály, Durco, Orbán, Vaszjunyin, Fekete, Benk, Maklári, Hegyi, Nagy, Tóth A., Satosaari (kapus). Vezetőedző: Kevin Primeau.

Linz: Westlund - Cashman, MacDonald, Keller, Shearer, Leahy, McKenzie, R. Lukas, Ward, P. Lukas, Purdie, Bronilla, Mayr, Grabher Meier, Oberkofler, Mairitsch, Haidinger, Scholz, Baumgartner, Schwab, Schlacher. Vezetőedző: Kim Collins.

Kevin Primeau vezetőedző így nyilatkozott a vereség után a klub honlapján: „Ismét csak azt tudom mondani, hogy saját magunkat lőttük lábon. Az első harmadban sokszor volt 4-4 elleni játékhelyzet, ez nem megszokott a jégkorongban, és úgy tűnik, meg is zavart minket. A harmadik harmadra aztán feljavult a játékunk, számtalan ziccert alakítottunk ki, de ezek nem mentek be, Az ellenfél kihasználta a lehetőségeit, mi nem. Nincs okom szidni vagy bírálni a játékosaimat, mert keményen küzdöttek a siekrért. Azonban jobb védekezésre van szükség, mert három lőtt gólnak már elégnek kellene lennie a győzelemhez. Ismét kiemelem: a rájátszás reális célkitűzés a csapatunkkal szemben, ez a sűrű menetelés most minket érintett rosszabbul a szűk keretünk miatt, de sok van még hátra az alapszakaszból, más csapatoknak is lesz rossz szériája.”