-
Éjféli mise a Bazilikában
December 24-én, Karácsony éjjelén az éjféli püspöki szentmisét a Fehérvár Televízió élőben közvetíti a székesfehérvári Szent István király-székesegyházból. A karácsonyi éjféli misét Spányi Antal, megyés püspök celebrálja. Az éjféli mise zárja le az adventet, föloldja a karácsonyi böjtöt és bevezeti az egész ünnepkört.
2024.12.20. -
Kodályos karácsony
Karácsonyi hangversenyt adtak a Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI diákjai a Szent Imre templomban. A koncerten az ének-zenei tagozatra járó diákok és valamennyi énekkari formáció fellépett. A tiszta, csengő gyermekhangok betöltötték a templomot és ünnepi hangulatot varázsoltak a zsúfolásig megtelt padsorokban ülő hallgatóság szívébe.
2024.12.20. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Sorsunk a dalban - Ady verseivel ünnepelték a Magyar Költészet Napját a Városházán
„A Medve-társulat már többször is járt nálunk, az Öreghegyi Közösségi Házban. Mivel a rendezőjük, Halmy György, Ady Endre életművének szerelmese, három Ady-előadásuk is van, de például Márai Sándor Füveskönyvéből készült előadásukat is meghívtuk már, így az Ady-centenárium alkalmából egyből ők jutottak eszünkbe” - emelte ki Kiss Dorottya, A Szabadművelődés Háza igazgatója.
„Azért foglalkozunk Adyval, mert Ady a legnagyobb. Azért merek ilyet mondani, mert végignézve költészetét, a nekünk hátrahagyott hagyatékát azt vettem észre, hogy ő nem elsősorban költő, hanem elsősorban pap. Azok az értékek, amelyeket ő képvisel és a költészetében fantasztikus módon megfogalmaz, azok ma úgy kellenek, mint egy darab kenyér vagy mondhatnék akármilyen más hasonlatot.
Ady azért nagyon fontos, mert azok a gondolatok, amelyek ma az emberi életben és egyáltalán a természetben vagy akár a világvallásokban is megjelennek, ezekben ő olyan otthonosan mozgott, hogy ezeket magyarrá tudta tenni, anélkül hogy magyarázatra szoruljon.
Sajátos szűrőjén keresztül úgy mentek keresztül ezek a dolgok, hogy a hétköznapokba le tudta nekünk hozni.
A mindennapokban arról tudott beszélni, hogy mi az, ami a szerelemben fontos lehet neked és azt merd megélni. Mi az, ami a magyarságodban fontos lehet neked és azt merd megélni. Mi az ami az életben fontos lehet és azt merd megélni és mi az, ami a halálban fontos lehet, nézz szembe vele, hogy egyszer meg fogsz halni. Amivel egyébként semmilyen módon nem nézünk szembe, soha. Ő szembe tud nézni a halállal és szembe is néz. És mindezekben a helyzetekben megtalálja a megoldást." - hangsúlyozta Halmy György, a Sorsunk a dalban - Ady-rítus című darab rendezője
Az előadásban Kántor Zsuzsanna, Bánfi Kata, Válóczy Elek színművészek léptek fel, zongorán közreműködött Borzsák Réka, hegedűn játszott Prokopius Andrea. Az előadás zenéjét Rossa László szerezte.