Sosemvolt mesék - gyermekpszichodráma csoportok indulnak novemberben

A Sosemvolt mesék gyerekpszichodráma csoportok előreláthatólag november 12-én indulnak, és 2019 júniusáig tartanak. A helyszín az Öreghegyi Közösségi Ház, minden hétfőn és kedden 16.30 és 18 órától.

2018.10.14. 18:39 |
Sosemvolt mesék - gyermekpszichodráma csoportok indulnak novemberben

A Kende Hanna által kidolgozott gyermekpszichodráma módszer lényege, hogy a játékban a gyerek a szimbólumok, a mesék nyelvén fejezi ki belső tartalmait, mozgásával, cselekvésével alakítja szerepét.

Valós életének nehézségeit mesébe, vagy más kitalált történetbe helyezi át. Alapszükségletei közé tartozik, hogy valóságos világtól különböző képzeletvilágot, csodavilágot alakít ki, ahol minden másképpen van. Ennek legdinamikusabb kifejeződése a játék. Egy olyan tér, ahol a gyerek felfedezheti, hogy másoknak is ugyanolyan problémái vannak, mint neki, és hogy ő segíthet a másiknak, vagy kölcsönösen segíthetnek egymásnak. A legkevésbé elfogadott, vagy jónak tartott gyerek is talál abban örömet, ha a másikkal azonosulni tud, és a másik megsegítése ér neki annyit, mint az önmegsegítés.” 

A csoportok előreláthatólag 2018. november 12-én indulnak, és 2019 júniusáig tartanak. A helyszín az Öreghegyi Közösségi Ház, minden hétfőn és kedden 16.30 és 18 órától.

Minden hétfőn 16.30 órától: Sosemvolt kiscsoport (6-8 éveseknek), minden hétfőn 18 órától Sosemvolt kamaszcsoport (14+). Minden kedden 16.30 órától Sosemvolt közepes csoport (9-11 éveseknek), minden kedden 18 órától Sosemvolt nagycsoport (12-14 éveseknek)

A csoportvezetők között van Zs. Németh Adrienn pedagógus, gyermekpszichodramatista, Rosta Helga: pedagógus, kulturális antropológus és gyermekpszichodramatista és Zsadon Anna klinikai gyermekszakpszichológus és gyermek-pszichodramatista.

Elérhetőségek: telefonon: +36 30 927 4350 (Rosta Helga), +36 30 696 6017 (Zsadon Anna), +36 20 392 4309 (Zs. Németh Adrienn), emailen: sosemvoltmesek@gmail.com

Telefonos, vagy emailben történő regisztráció alapján állítják össze a csoportokat korosztályok szerint. A csoportba történő jelentkezés következő lépcsője egy szülőkonzultáció, melyen a két gyerepszichodráma csoportvezető a szülőkkel beszélget. Ezt követi három próbaalkalom, melyeken csak a gyermek vesz részt, ezután közösen (szülő, gyerek és csoportvezetők) döntenek arról, elköteleződnek-e a csoport felé. A próbaalkalmak lehetőséget kínálnak arra, hogy a gyerekek és a szülők is eldönthessék, megfelelő-e számukra ez a módszer. A próbaalkalmak után a szülő, a gyerek és a csoportvezetők is elkötelezőnek a csoport iránt, ezért a továbbiakban is, hiányzástól függetlenül minden alkalomért fizetni kell.