Speciális szakrendelés indul a szürkehályoggal küzdő betegeknek

 Áprilistól speciális szakrendelés indul a Szent György Kórházban a szürke- hályoggal küzdő betegek számára. Az ígéretek szerint a jól irányított rendelésnek köszönhetően a műtétre váró betegeknek lehetőséget adnak arra, hogy egy hónapon belül megműtsék őket. Minden kedden 10 és 14 óra között jöhetnek a betegek 438-as szakrendelőbe.
2017.03.23. 15:35 |
Áprilistól speciális szakrendelés indul a Szent György Kórházban a szürkehályoggal küzdő betegek számára. Az ígéretek szerint a jól irányított rendelésnek köszönhetően a műtétre váró betegeknek lehetőséget adnak arra, hogy egy hónapon belül megműtsék őket. Minden kedden 10 és 14óra között jöhetnek a betegek 438-as szakrendelőbe.
Dr. Tóth Jenő, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Szemészeti Osztályának osztályvezető főorvosa elmondta, a célunk az, hogy erre a rendelésre csak a szürkehályoggal küzdő betegek érkezzenek. "A műthetőség megállapítása érdekében ellátjuk őket beutalóval laborra, EKG-ra, belgyógyászatra és családorvoshoz. Kapnak antibiotikum cseppet is, amit műtét előtt a steril kötőhártyazsák biztosítására írunk fel és megtervezzük azt is, hogy milyen dioptriás lencsét kell majd az eredeti lencsetokba beültetni. Ez az egész nem vesz többet igénybe, mint 2-3 hét, ami annyit jelent, hogy mindenki egy hónapon belül műtétre kerülhet. A komplikáltabb betegeket itt az osztályon operáljuk meg." - mondta el az osztályvezető főorvos, aki kiemelte, hogy a szakrendelésnek köszönhetően ezentúl nem kell sokat várni, nem kell elmenni máshová, mert helyben megtörténhet a műtét szervezetten, előre tervezetten és korrektül kivizsgálva.
A szürkehályoggal küzdő betegeket minden kedden 10 és 14 óra között várják a 438-as szakrendelőbe. fotó: Leffelholcz Marietta
"Szürkehályogról akkor beszélhetünk, amikor a szemünkben lévő szemlencse állománya elszürkül. Régen úgy tudtuk, hogy az időskort érinti a betegség, ma már egy kissé megváltozott ez a helyzet, mert a kialakulása közeledik a középkorosztály felé is. Ennek egyik oka az, hogy egyre több a cukorbeteg, ami a lencsehomályok fokozottabb és korábbi kialakulásához vezet. Célunk az, hogy akinek a látásélessége romlik, minél hamarabb rehabilitáljuk, hogy visszanyerje munkaképességét, térlátását." - mondta el Dr. Tóth Jenő.