Súlyos vereség Győrben - Vasárnap a rájátszással folytatódik a bajnokság

Győri Graboplast ETO - Cornexi-Alcoa-HSB Holding  35-24 (16-10) A női kézilabda NB1 alapszakaszának utolsó fordulójában két európai "nagycsapat" találkozott a győri Magvassy-Sportcsarnokban. Az EHF-Kupa idei döntősei most nem vívtak szoros csatát, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding együttese nem fejtett ki nagy ellenállást, és 11 gólos vereségével a negyedik helyről kezdi a bajnoki rájátszást.

2005.04.21. 12:01 |

Győri Graboplast ETO - Cornexi-Alcoa-HSB Holding  35-24 (16-10) A női kézilabda NB1 alapszakaszának utolsó fordulójában két európai "nagycsapat" találkozott a győri Magvassy-Sportcsarnokban. Az EHF-Kupa idei döntősei most nem vívtak szoros csatát, a Cornexi-Alcoa-HSB Holding együttese nem fejtett ki nagy ellenállást, és 11 gólos vereségével a negyedik helyről kezdi a bajnoki rájátszást.

A Győr és a Cornexi ötmeccses párharcának nyitányát a bajnoki alapszakasz zárása jelentette. A két csapat a play-off-ban és az EHF-Kupa fináléjában is még kétszer találkozik egymással, így nem csoda, hogy Szabó Edina együttese most még nem terítette ki minden lapját a zöld-fehérek ellen. A tabella élére vágyó ETO az 5. perctől meglépett a fehérváriaktól. Sitiék sok hibával játszottak, Sugár Tímea sem remekelt úgy a gólvonal előtt, mint ahogy azt megszokhattuk tőle. Az enervált játék 13 percig tartó gólnélküliséget eredményezett a Cornexi oldalán, míg Gogirla és Bradeanu vezérletével a Győr hétgólos előnyre tett szert. A fehérvári szakvezető taktikai szünetben adott utasításaira hallgatva a Cornexi felzárkózott (11-9), de a lendület nem tartott ki a félidő végéig, a hazaiak 16-10-es vezetésénél vonultak pihenőre a csapatok.

A 2. félidő sem tartogatott fehérvári meglepetést. A győri csapatban Sirina kapus és Mörtel is brillírozott, Balogh Bea egyéni produkciója pedig nem volt elegendő a Cornexi felzárkózásához.
 A szerdán egyértelműen visszafogottan játszó és nem a valódi arcát mutató Cornexi-Alcoa vasárnap a bajnoki rájátszásban vigasztalódhat: 18 órától a Köfém-csarnokban éppen a Győri ETO-t látják vendégül a fehérváriak, immár célegyenesben a bajnoki dobogóért…

Győri Graboplast ETO - Cornexi-Alcoa-HSB Holding  35-24 (16-10)

Győr: Sirina-Kovacicova, Gogirla 8, Görbicz 3, Borbás 1, Bradeanu 3, Vérten. Csere: Herr(kapus), Bognár 2, Juhász 4, Mehlmann 3, Mörtel 7, Temes 3, Szamoránszky 1.
Cornexi: Sugár-Kenyeres 2, Tápai, Siti 3, Szabó 1, Kordyuk 2, Balogh B. 7. Csere: Fekete(kapus), Tóth 3, Lőw 2, Uljanich, Vámos 1, Brecska, Õri 3.