Súlyos vereséggel búcsúzott a KEK-től a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

A női kézilabda Kupagyőztesek Európa Kupájának harmadik fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding 25-25-ös döntetlenre végződött első összecsapás után utazott a visszavágóra, az Oltchim Valcea ottohnába. A román bajnokság listavezetője nem sokáig hagyta reménykedni a Cornexit, a mérkőzés elején 2-2 volt az utolsó döntetlen állás, onnantól az történt a pályán, amit a Valcea játékosai akartak. Tulajdonképpen már az első félidőben eldőlt, hogy a románok jutnak tovább ebből a párharcból – 30 percnyi játék után 21-9-re vezettek a vendéglátók. Oltchim Valcea - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 40-23 (21-9)

2007.01.14. 16:33 |

Fordulás után a fehérváriak továbbra sem találték az Oltchim ellenszerét, sőt számos ziccert is elhibáztak Vura József lányai, így nem is lehetett más a találkozó vége, mint egy kataszttrófális vereség a nagyon jó játékerőt képviselő Valcea ellen. A Cornexi búcsúzott a KEK-küzdelmektől, az Oltchim Valcea 65-48-as összesítéssel jutott a legjobb nyolc együttes közé.

Oltchim Valcea - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 40-23 (21-9)