Szűcsné Novák Mária tűzzománcművest fogadta ma Brájer Éva a Városházán

 Három díjat kapott Szűcsné Novák Mária tűzzománc- műves az idei Magyar Kézművesség 2014. pályázaton, melyre idén 240-nél több hazai és határon túli magyar alkotó küldte el munkáját. Szűcsné Novák Mária három darabból álló kompozícióját küldte el, melyet korábban fehérvári kiállításon is megnézhettek a látogatók. A háromszoros székesfehérvári kitüntetett művészt Brájer Éva alpolgármester köszöntötte a Városházán.
2014.09.11. 06:42 |
Három díjat kapott Szűcsné Novák Mária tűzzománcműves az idei Magyar Kézművesség 2014. pályázaton. A háromszoros székesfehérvári kitüntetett művészt Brájer Éva alpolgármester köszöntötte a Városházán.
2000 óta szinte minden évben küldött pályázatot a székesfehérvári tűzzománcműves az Országos Kézműves Egyesület és a Magyar Kézművességért Alapítvány pályázatára. A pályázatra idén 240-nél több hazai és határon túli magyar alkotó küldte el munkáját, ahol napjaink kézműves remekeit, használati és dísztárgyait, a népi iparművészetet is magába foglaló művészi kézművesség darabjait, kihalófélben lévő szakmák neves képviselőinek munkáit értékelte a zsűri, majd nézhette meg közönség a legkiválóbb darabokat Budapesten, a Duna Palotában rendezett kiállításon.
 
Szűcsné Novák Mária három darabból álló kompozícióját küldte el a pályázatra, amelynek Ráháb és Jerikó volt a címe, és amelyet a székesfehérvári közönség a művésznő elmúlt évben a Szent Korona Galériában megrendezett Nők a Bibliában című önálló kiállításán már megcsodálhatott. A kompozíció központi eleme egy körtükör, amelynek alapját cseresznyefából faragták, tizenkét részre osztott sugarában pedig a tőle megszokott tűzzománc technikával kapcsolta össze az égit a földivel, a Szent Könyv asszonyainak megformálását az igével.
Brájer Éva alpolgármester ma a Városházán fogadta a művésznőt. Visszaidézte saját benyomásait, amiket egy évvel ezelőtt, a Szent Korona Galériában kiállított műveinek megtekintésekor szerzett: „Nem csak gyönyörködünk Szűcsné Novák Mária képeinek láttán – méltatta a művészt -, hanem gazdagodunk is a hit mélységeiből táplálkozó üzenetei által, amiket finom, érzékeny színvilágú képeivel, égi és földi madonnáinak megformálásával fogalmaz meg.” A beszélgetés során a polgármester asszony felvázolta egy székesfehérvári önálló kiállítás megszervezésének lehetőségét Szűcsné Novák Mária számára.
 
A Magyar Kézművesség 2014 pályázaton a zsűri három díjat osztott ki a fehérvári alkotónak. Székesfehérvár díja mellett a Kossuth Kiadó díját, illetve a Witeg Kőporc Kft. által felajánlott támogatói díjat hozhatta haza Szűcsné Novák Mária.