Széchenyi Díj A Közügyekért – 23 fő kapta meg az elismerést 2021-ben

A Széchenyi Díj A Közügyekért díjat évről, évre átadják, ezzel tüntetik ki a polgári védelem, tűzoltás, településfejlesztés, közbiztonság, mentés, rendvédelem, fegyveres testületek, közszolgálatosok, köztisztviselők, valamint a sajtó és a civil szféra területén dolgozók.
2021.10.29. 10:29 |
Széchenyi Díj A Közügyekért – 23 fő kapta meg az elismerést 2021-ben

E díjban részesült 2021-ben két kiváló kollégánk, Gemeiner Lajos, a Vörösmarty Rádió, Somos Zoltán, a Fehérvár Televízió munkatársa.

Ugye, örömöt érzel, ha elismernek? Ha elismerik a munkádat, a mindennapjaidat, az életedet. Akár szavakkal, vagy éppen dicsérő vállveregetéssel.

De, amikor kitüntetést vehetsz át, az külön öröm. Az már egy fokkal feljebb van annál, mint amikor azt mondják, hogy szép volt, jó volt, köszönjük, csak így tovább! Közhelyek. De néha mégis jól esnek. Az írás témáját adó Széchenyi Díj A Közügyekért kitüntetést néhány éve átvehettem. Az Öreghegyi Közösségi Házba érve, nem nagyon tudtam mi ez, mi vár rám. De, amikor megláttam, nem messze tőlem leülni Farkas Bertalant, az első és eddig egyetlen magyar űrhajóst, azt mondtam magamban, hogy „hm”. Amikor leült mellé Schmidtné Makray Katalin, a korábbi köztársasági elnök, Schmidt Pál tornász olimpiai bajnok felesége, egy hatalmas „Ó” kiáltás futott át a tudatomon. A színpadon, kezemben a díjjal már büszkén feszítettem. És persze kitüntetett helyre került a szekrényben a többi mellé ez a díj is.

Mert jó, ha elismerik az ember tevékenységét, díjazzák a munkáját.

A Széchenyi Díj A Közügyekért díjat évről, évre átadják, ezzel tüntetik ki a polgári védelem, tűzoltás, településfejlesztés, közbiztonság, mentés, rendvédelem, fegyveres testületek, közszolgálatosok, köztisztviselők, valamint a sajtó és a civil szféra területén dolgozók.

Ebben az évben sem volt ez másképpen.

A díj névadója Széchenyi István, politikus, író, polihisztor, közgazdász, a Batthyány-kormány közlekedési minisztere, a „Legnagyobb Magyar”. Eszméi, tevékenysége és hatása által a modern, új Magyarország egyik megteremtője volt. A magyar politika egyik legkiemelkedőbb és legjelentősebb alakja, akinek nevéhez a magyar gazdaság, a közlekedés, a külpolitika és a sport területén végrehajtott reformok fűződnek. Az ő szelleme, emberi hagyatéka jelenti e díj nagyságát.

Ebben az évben a díjakat Varga István Attila, Varga-Márfy Kft. ügyvezetője, a Perpetum Nemzetközi Speciális Kutató Mentők alapítója és Varga Lajos, a Fehérvári Tűzoltó Egyesület alapítója adta át. Széchenyi Timea, a Gróf Széchenyi Család Alapítvány elnöke telefonon köszöntötte a résztvevőket.

E díjban részesült 2021-ben két kiváló kollégánk, Gemeiner Lajos, a Vörösmarty Rádió, Somos Zoltán, a Fehérvár Televízió munkatársa. Mindketten folyamatosan és hitelesen tájékoztatják Székesfehérvár polgárait az aktuális hírekről, eseményekről, és ehhez egyéniségüket adják.

A Széchenyi Díj A Közügyekért 2021-es kitüntetettjei az alábbiak:

Egerszegi Andrea Bicske, Németh Krisztina Magyar-Izlandi Lovasegyesület szakmai vezetője, Pocsai Julianna Krajczáros Alapítvány, Balassa István Honvédség és Társadalom Baráti Kör, Dropkó Krisztián Sárszentmihály, Gemeiner Lajos Vörösmarty Rádió, Kalauz Imre nyugalmazott tűzoltó, Kiss József posztumusz tűzoltó, Martinovszky József Velencei Önkéntes Tűzoltó, Pálinkás Imre Pál Mohosz Velence, Sebestyén András halászati vezető, Somos Zoltán Fehérvár TV, Straubinger Zoltán János a Magyar, Izlandi Lovas Egyesület elnöke, Szabó Ferenc Auchan Áruház munkatárs, maratoni futó, Tuza László Krajczáros alapítvány, Vabrik Zoltán Váli önkormányzati tűzoltó, Woth Zoltán Péter, a Magyar Országos Mentőszolgálat.

Remélem, nagy-nagy örömöt éreztetek Ti, Önök is - elismertek, díjazottak. Alighanem átfutott mindenkin a gondolat, hogy lám, érdemes volt dolgozni, küzdeni azért, hogy sikerre vigyé(te)k azt, amit kedvelnek (-tek), a munkát, amiért érdemes fáradtságot nem kímélni! Mert tudjá(to)k:

„Nem elég a jóra várni, a jót akarni kell, nem elég a jót akarni, de tenni, tenni kell”!