-
50 éves a Bugát
Fontos jubileumi esemény helyszíne volt a Székesfehérvári Szakképzési Centrum Bugát Pál Technikum, szerdán délután ünnepelték az iskola fennállásának 50. évfordulóját. Az intézmény életében mérföldkőnek számító rendezvényen Székesfehérvár Önkormányzata és közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és köszöntötte az iskolát.
2025.12.17. -
Évezredes üzenet
Városunk büszkén viszi tovább a Szent István-i örökséget, ami nemcsak szellemiségében van jelen, hanem – a modern tudományos eszközöknek köszönhetően – immár kézzelfogható bizonyítékokkal rendelkezünk Székesfehérvár ezeréves erődítéséből. Az évzáró intézményvezetői találkozón igazi kincseket, az államalapítás korából származó fa- és földmintát adott át dr. Cser-Palkovics András polgármesternek a Szent István Király Múzeum főigazgatója.
2025.12.16. -
Tovább zöldül Fehérvár
Új korszak kezdődik Székesfehérvár távhőellátásában. Villanykazánok és egy hatalmas hőtároló segíti majd, hogy a város fűtése biztonságosabb és környezetkímélőbb legyen. A beruházást az E.ON valósítja meg, a fejlesztés több ezer fehérvári háztartást támogat majd.
2025.12.17. -
Adomány a kórháznak
Újabb támogatás érkezett a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházhoz. A Jeruzsálemi Szent János Szuverén Rend, Kórházas Lovagok Magyarországi Parancsnoksága és a Kórházas Lovagok Alapítvány rendezett jótékonysági koncertet, amelynek bevételét felajánlotta a Szent György Kórház Alapítványnak.
2025.12.17.
Szedd magad akció Csala után a Pátkai Gyümölcsösben
Újra meghirdeti a Pátkai Gyümölcsös a tavalyi évben nagy sikerrel lezajló akcióját, a Pátkai Kertészetben, ahol több ezer gyümölcsfa csodálatos gyümölcse várja a gyümölcsbarátokat. A kert minden fája öntözött, és a fák nevelése környezetkímélő, melyet a zamatos gyümölcsökkel hálálnak meg a fák. A nagyméretű, finom ízű termések alkalmasak befőzésre, frissen fagyasztásra, és lekvárkészítésre. Meggyszüret június 20-tól, Õszibarack szüret július 15-től!
2009.06.23. 15:58 |
Újra meghirdeti a Pátkai Gyümölcsös a tavalyi évben nagy sikerrel lezajló akcióját, a Pátkai Kertészetben, ahol több ezer gyümölcsfa csodálatos gyümölcse várja a gyümölcsbarátokat.
A kert minden fája öntözött, és a fák nevelése környezetkímélő, melyet a zamatos gyümölcsökkel hálálnak meg. A nagyméretű, finom ízű termések alkalmasak befőzésre, frissen fagyasztásra, és lekvárkészítésre. Amennyiben igénylik, farekeszt biztosítanak a látogatók számára, akiknek a közlekedését a gyümölcsösben kerti traktorral segítik.
Kikapcsolódásként is javasoljuk családoknak, hisz együtt tapasztalják meg a gyerekek a szüret örömét, és azt, hogy kedvükre válogathatnak a fákról mosolygó érett gyümölcsök között. Ha a család apraja elfárad a nagy munkában, a számukra kialakított játszótéren kedvükre tölthetik idejüket. Mint régen minden gazdaságban állatokat is neveltek, így teszünk mi is, nem utolsó sorban azért, hogy a gyermekek megismerhessék valós életkörülmények között a tradicionális háztáji állatokat.A Szedd Magad Akció várható időpontjai:
Meggyszüret június 20-tól
Õszibarack szüret július 15-től
Õszibarack szüret július 15-től
A szilvaszüret pontos időpontjáról érdeklődni lehet Újszászi Józsefnél, (06 30) 478 5184-es telefonszámon.
Az érdeklődők a kertészet gyümölcseiről a www.gyumolcsos.hu és a www.szedd-magad.hu weboldalon találhatnak információt.
