-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
Az Öreghegyen, Csalán élők problémáira, kérdéseire adott választ Östör Annamária lakossági fórumán. Az eseményen beszámoltak a jövőbeli tervekről, felújításokról is.
2024.11.21. -
30 éves a Zeneturmix
Több rádiót is megjárt már, de még mai napig él és népszerű Kiss György műsora, a Zeneturmix. A Vörösmarty Rádión minden vasárnap hallható összeállítás egyrészt a helyi értékekre fókuszál, másrészt az 1980-as évek diszkózenéit eleveníti fel.
2024.11.21.
Székesfehérvár Egészségügyéért Díjat kapott a kórház nyugalmazott ápolási igazgatója
A Székesfehérvár Egészségügyéért Díj évente egy személynek adományozható.
Az az orvos, illetve egészségügyi szakdolgozó kaphatja, aki a város lakóinak egészsége, egészséges életmódra nevelése érdekében végzett, kiemelkedő szakmai tevékenységével a betegek javát és gyógyulását szolgálta. A díjat hagyományosan a július 1-jei Semmelweiss-nap alkalmából adják át. A rendkívüli járványügyi helyzet miatt az ünnepséget ma szűk körben tartották meg a Hiemer-házban.
Szabó-Bakos Zoltánné – akit a lánykori nevéből, Flatsker Erzsébet Annából eredően mindenki Flacsinak szólít – csaknem öt évtizedet töltött a magyar egészségügyben.
1974-ben szülésznőként indult a pályán a fehérvári kórházban, majd 1981-től 1990-ig intézetvezető főnővér-helyettesként dolgozott. 1990 és 1998 között ápolási igazgatóhelyettes, később 2002-ig humánpolitikai főosztályvezető, illetve humánpolitikai igazgató volt. A Budapesti Orvostovábbképző Intézet Egészségügyi Főiskolai Karán az intézetvezető-képző szakot, majd a Pécsi Tudományegyetem BTK humánszervező szakát és Budapesten, az egészségügyi menedzserképzőt is elvégezte. 2005 március 1-jén kinevezték a Szent György Kórház ápolási igazgatójává, ezt a feladatkört egészen 2020. december 1-jével történt nyugdíjazásáig töltötte be.
Lelki ereje, mosolygó hozzáállása, mindenre kiterjedő figyelme, kedves, ugyanakkor határozott jelleme, problémamegoldó képessége és hatalmas munkabírása a kórház egyik meghatározó személyiségévé tették őt. Feladatait rendíthetetlen kötelességtudattal és optimizmussal végezte. Szakmai elhivatottsága mellett ki kell emelnünk többek között a kórház fejlesztéséért végzett vezetői közreműködését, az utánpótlás-nevelést, a kórházi hagyományteremtést és a városi szűrőnapok megszervezését, lebonyolítását. Több szakmai civil szervezetben vállalt tisztséget, hogy képviselhesse a szakma, a dolgozók és a betegek érdekeit. Munkatársai bizton számíthattak rá humánpolitikai, etikai és emberi kérdésekben, sokaknak jelentett segítséget, iránymutatást a mindennapokban. Az elmúlt években számos elismerésben részesült a magyar egészségügyért végzett szolgálatáért.
Székesfehérvár Önkormányzata, a városban és városhatáron túl élők egész közössége nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester fejezte ki köszönetét a díjazottnak. „Nagyon megérdemelt helyre kerül ezt a díj egy igazi, gyönyörű szolgálatért, lelkiismeretes munkáért cserébe! A szakmai életút önmagáért beszél egy, a megye és régió számára kiemelkedően fontos intézmény több vezető pozíciójának abszolút lelkiismeretes betöltése okán!” – fogalmazott, egyben gratulált az új ápolási igazgatónak, Nyakas Eszternek.
Hozzátette, a Székesfehérvár Egészségügyéért díjjal igyekeznek ráirányítani a figyelmet az egészségügyben dolgozók munkájára, ahol a szakmai elhivatottság mellett legalább annyira fontos az emberi elköteleződés is. „Nem hiszem, hogy egy ilyen feladatkört kizárólag munkaként lehet felfogni. Csak hivatásként, csak szolgálatként végezhető, ami nem egyszerű a normál körülmények között sem, és pláne nem az egy olyan különleges időszakban, mint amilyen a mostani. A köszönetünk minden székesfehérvári, minden Fejér megyei polgár nevében szól!”
Vargha Tamás államtitkár, Székesfehérvár országgyűlési képviselője egészen személyes hangvételű szavakkal köszöntötte a díjazottat, akit minden munkatársa Flacsinak szólít a kórházban. „Amikor elkezdtem gimnáziumban tanítani, furcsa volt számomra, hogy egyes tanároknak vannak különböző becenevei. Egy idő után rájöttem, hogy a diákok annak a tanárnak adnak becenevet, akit szeretnek. Így a köszöneten és az elismerésen túl ezt a szeretettet tolmácsolom a fehérváriak nevében a hosszú szolgálatért!” – mondta az államtitkár, aki szintén gratulált a díjazott utódjának is.
Az elismerés átvételét követően a díjazott is szólt az őt köszöntőkhöz. „A legszebb pályát választva értem el idáig egy olyan szervezetben, ami méltó a városhoz, a megyéhez, az emberekhez.” – mondta, majd hozzátette, több nagyívű fejlesztésnek volt szemtanúja az elmúlt évtizedekben. Köszönetét fejezte ki minden megjelentnek a közös munkáért, és reményét, hogy a város és a kórház közös projektje, a Szívügyünk Fehérvár nagyszabású szűrőprogram folytatódni fog a járványhelyzet elmúltával. Hozzátette, Nyakas Eszterrel egy olyan személy kerül a kórház ápolásának irányító pozíciójába, aki kiváló, méltán viszi tovább a szolgálatot, és tovább fejleszti az utat.
Szabó Bakos Zoltánné hozzátette, más formában ugyan, de tovább dolgozik az egészségügyért. A jövőben alapítványi, szakdolgozó kamarai feladatokat fog végezni.