-
Karácsonyi ünnepi mise
Szerdán délelőtt, szent karácsony napján Spányi Antal, megyés püspök celebrált ünnepi szentmisét a Szent István Székesegyházban. "Krisztus szeretetét kell hirdetnünk, cselekedettel és szóval, életünk egész példájával. Ezt tesszük, akkor is ha tudunk otthon türelmesek lenni egymáshoz, nem veszekszünk, nem morgunk, nem sértődünk meg, nem vágunk vissza rögtön."
2024.12.25. -
Ma született megváltó
A Megváltó születésére emlékezve karácsonyi éjféli ünnepi szentmisét celebrált Spányi Antal megyés püspök a Székesegyházban. Az éjféli misén szentbeszédében a püspök arról is szólt a híveknek, hogy Krisztus ma is eljön és velünk akar találkozni, bennünket keres, a szívünk felé keresi az ajtót.
2024.12.25. -
Karácsonyi Koncert
A Budai úti Református Templom adott otthont a szimfonikusok karácsonyi koncertjének. A zenekar Dobszay Péter vezényletével köszöntötte az ünnepet.
2024.12.19. -
Örmény kultúra Felsővárosban
A Kossuth Zsuzsanna Szociális Intézmény felsővárosi épületébe érkezett a Székesfehérvári Örmény Nemzetiségi Önkormányzat kiállítása. A népviseletet bemutató tárlat megnyitója karácsonyi hangulatban telt az idősek nappali ellátásával foglalkozó intézményben.
2024.12.18.
Székesfehérváron dedikálta újonann megjelenő könyvét Vujity Tvrtko - interjú a szerzővel
Székesfehérváron dedikálta újonnan megjelent könyvét a Napló riportere, Vujity Tvrtko. Az új könyv a Pokoli Történetek sorozat folytatása, de a Tvrtko könyve címet viseli. A könyvben a riporter a pokoli történetek mellett könnyfakasztó történeteket is közöl. A szerző elmondása szerint a könyv annyiból több a riport filmeknél, hogy ebben az is olvasható, miképpen élte meg a helyzeteket, amibe a forgatás alatt került. Vujity Tvrtko a könyvről és terveiről is beszél...
- Milyen történeteket, kalandokat adsz át a könyvben az olvasóknak?
Szerintem ez a Pokoli történetek sorozat legizgalmasabb könyve. Amikor Észak-Korreában voltam, azt hittem, hogy ennél nincs tovább és nincs nagyobb személyi kultusz a világon. Aztán megismertem a Szaparmurat Türkménbasi diktatúráját, ő az aki saját magáról nevezte el a január hónapot Türkmenisztánban, illetve az állami televízió emblémája is az ő feje. Jártam még Afrikában, Ausztráliában összehoztam két embert, akik 58 évig halottnak hitték egymást és bemutatom Sorel legújabb kalandját is: ő az a budapesti fiatalember, aki kongói színekben indul a téli olimpián.
- Még csak most jelent meg a könyved, de vannak már terveid a jövőre nézve?
- Elmegyünk a családommal Gambiába, mert nagyon szeretem ezt a kis országot és ott karácsonyozunk. Előtte pedig innen Székesfehérvárról megyek Prágába, majd Pozsonyba, ahol "Láttam a poklot" címmel jelenik meg a könyvem fordítása.
- Hogyan fogadják a könyvedet külföldön?
- Annak ellenére, hogy külföldön nincsen műsorom sok-sok nyelvre fordítják le a könyvet. Szerintem ez magáért beszél és ez nekem nagyon jó érzés. Talán kicsit promotálni is tudom Magyarországot ezáltal, hogy a magyar főszereplős történetek ilyen érdekesek.
- Mivel nyújtasz többet a könyvben a riportfilmeknél?
- A film a történetek témájáról szól, míg a könyv arról, hogyan éltem meg én a forgatásokat. A leprásokról szóló filmben nem volt benne, hogy én majdnem elhánytam magam, mikor letüsszentettek. Nincsenek benne azok a pillanatok, amikor elröhögöm magam, mert a film egy objektív műfaj. Azt sem láthatták mikor elsírtam magam, mikor két testvér találkozott egymással 58 év után. Szóval a könyv a riportfilmek naplója arról, hogyan készülnek ezek.