-
Gregor József Énekverseny
Ünnepi gálahangversennyel ért véget a VII. Országos Gregor József Énekverseny vasárnap délután. A Szent István teremben rendezett eseményen adták át a különdíjakat és hirdettek nyerteseket. A zeneművészeti szakgimnáziumok magánének szakán tanulók két korcsoportjában ítélte oda az első díjat a szakmai zsűri.
2024.11.24. -
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Székesfehérváron dedikálta újonann megjelenő könyvét Vujity Tvrtko - interjú a szerzővel
Székesfehérváron dedikálta újonnan megjelent könyvét a Napló riportere, Vujity Tvrtko. Az új könyv a Pokoli Történetek sorozat folytatása, de a Tvrtko könyve címet viseli. A könyvben a riporter a pokoli történetek mellett könnyfakasztó történeteket is közöl. A szerző elmondása szerint a könyv annyiból több a riport filmeknél, hogy ebben az is olvasható, miképpen élte meg a helyzeteket, amibe a forgatás alatt került. Vujity Tvrtko a könyvről és terveiről is beszél...
- Milyen történeteket, kalandokat adsz át a könyvben az olvasóknak?
Szerintem ez a Pokoli történetek sorozat legizgalmasabb könyve. Amikor Észak-Korreában voltam, azt hittem, hogy ennél nincs tovább és nincs nagyobb személyi kultusz a világon. Aztán megismertem a Szaparmurat Türkménbasi diktatúráját, ő az aki saját magáról nevezte el a január hónapot Türkmenisztánban, illetve az állami televízió emblémája is az ő feje. Jártam még Afrikában, Ausztráliában összehoztam két embert, akik 58 évig halottnak hitték egymást és bemutatom Sorel legújabb kalandját is: ő az a budapesti fiatalember, aki kongói színekben indul a téli olimpián.
- Még csak most jelent meg a könyved, de vannak már terveid a jövőre nézve?
- Elmegyünk a családommal Gambiába, mert nagyon szeretem ezt a kis országot és ott karácsonyozunk. Előtte pedig innen Székesfehérvárról megyek Prágába, majd Pozsonyba, ahol "Láttam a poklot" címmel jelenik meg a könyvem fordítása.
- Hogyan fogadják a könyvedet külföldön?
- Annak ellenére, hogy külföldön nincsen műsorom sok-sok nyelvre fordítják le a könyvet. Szerintem ez magáért beszél és ez nekem nagyon jó érzés. Talán kicsit promotálni is tudom Magyarországot ezáltal, hogy a magyar főszereplős történetek ilyen érdekesek.
- Mivel nyújtasz többet a könyvben a riportfilmeknél?
- A film a történetek témájáról szól, míg a könyv arról, hogyan éltem meg én a forgatásokat. A leprásokról szóló filmben nem volt benne, hogy én majdnem elhánytam magam, mikor letüsszentettek. Nincsenek benne azok a pillanatok, amikor elröhögöm magam, mert a film egy objektív műfaj. Azt sem láthatták mikor elsírtam magam, mikor két testvér találkozott egymással 58 év után. Szóval a könyv a riportfilmek naplója arról, hogyan készülnek ezek.