Székesfehérváron járt a libanoni igazságügyi miniszter

Székesfehérváron járt Salim Jreissati libanoni igazságügyi miniszter. A delegáció hétfőn délután látogatást tett a Püspöki Palotában, majd ezt követően a belvárosi sétán Cser-Palkovics András csatlakozott a küldöttséghez, és a Városházán fogadta a vendégeket. A beszélgetés során érintették többek között a nemzeti kohézió szerepét a stabilitás megőrzésében, valamint a menekültek kérdését is.
2018.03.27. 10:14 |
Székesfehérváron járt a libanoni igazságügyi miniszter

Libanoni delegáció érkezett hétfőn Székesfehérvárra. Salim Jreissati igazságügyi miniszter, Jean Daoud Fahed, a libanoni Semmítőszék és Legfelsőbb Bírói Tanács elnöke, Jean Tannous bíró és Joanna Azzi nagykövet először a Püspöki Palotában találkozott Spányi Antal megyés püspökkel.

A delegáció ezután sétát tett a Belvárosban, megcsodálták a Városház tér épületeit, a Nemzeti Emlékhelyet és a Fő utca látnivalóit, a Bíróságot és a Zichy ligetet. A miniszter tetszését fejezte ki a nyugodt, kellemes belvárosi környezet és a feltáruló, hihetetlenül gazdag történelmi értékek kapcsán. A delegációhoz a városnéző sétán csatlakozott Cser-Palkovics András polgármester, aki a libanoni küldöttséget Vargha Tamás államtitkárral, Székesfehérvár országgyűlési képviselőjével közösen fogadta a Városházán.

Salim Jreissati a két nemzet tekintetében azt a hasonlóságot hangsúlyozta a kifüggesztett nemzeti lobogó apropóján, hogy mindkét büszke nép erősen kötődik nemzeti szimbólumaihoz. A geopolitikai tekintetben érzékenyebb területen fekvő ország helyzetét leírva a szomszédos szír polgárháború okozta problémák kapcsán azt emelte ki, hogy a stabilitás megőrzésében Libanont a nemzeti kohézió segítette, segíti. A jelen törekvései közül a közigazgatás decentralizálásáról beszélt, majd azt mondta, az új választási törvényt illetően az arányos választásokkal egy új politikai elit megszületését reméli az ország. A miniszter kifejezte, hogy bízik benne: országa képes lesz olyan gazdasági fejlődést elérni, mint Magyarország.

A másik jelentős kérdés – mondta – a menekültek problémája, amelyben szigorú politikát folytatnak a piacok védelmében, valamint központi helyet foglal el a biztonság kérdése is. Salim Jreissati a magyar kormánynak a válságban nyújtott önzetlen segítségét méltatta, és kifejezte, hogy a közelgő választásokkal remélhetőleg még szorosabbá alakulhat a két ország kapcsolata. Cser-Palkovics András köszönetet mondott a közvetlen információkért, amelyek – mint mondta – tanulságosak, hiszen Libanon számára a 1,5 millió menekült, a modernizálás és a közigazgatás kérdései mind komoly kihívásokkal bírnak.