-
Leendő pilóták Börgöndön
Az Ifjúsági Pilóta Program keretében nyílt napot tartott a jelentkezőknek az Albatrosz Repülő Egyesület a börgöndi repülőtéren. A 14 és 18 év közötti fiatalok közül a legjobbak, akik a teszteken is megfelelnek, már elkezdhetik a képzést a nyári táborokban. A cél, hogy a magyar honvédségnek számos tehetséges pilótát, és műszaki beállítottságú fiatalt tudjanak képezni.
2025.04.26. -
Óvodai beiratkozás 2025.
Április 28-án (hétfőn), április 29-én (kedden) és április 30-án (szerdán) lesz az óvodai beiratkozás a 2025/2026-os nevelési évre Székesfehérváron, az önkormányzati fenntartású intézményekben. Ezt megelőzően nyílt napokra is várják a kicsiket és szüleiket. Azokat a gyerekeket kell beíratni, akik 2025. augusztus 31-ig betöltik a harmadik életévüket.
2025.04.25. -
Alba Expo
Első alkalommal szervezett szakmai kiállítást az OTTI Manufactura. Az expon hideg és melegburkoló workshopokon vehettek részt és a témához kapcsolódó előadásokat hallgathattak meg az érdeklődők.
2025.04.25. -
Ünnep a Mesevilág Bölcsődében
Vargáné Várady Krisztina, a Mesevilág Bölcsőde kisgyermeknevelője vehette át idén a székesfehérvári közgyűlés által alapított Bölcsődei Gondozásért-díjat.
2025.04.25.
Székesfehérváron tartották továbbképző kongresszusukat az ország szemészei

A koronavírus-járvány ideje alatt – más rendezvényekhez hasonlóan - elmaradtak a szakmai továbbképzések, így a szemészorvosok részéről igen nagy igény mutatkozott a találkozásra, a konzultációra, és mindenek előtt a szakmai újdonságok megismerésére, melyek a szemész szakmában kiemelten fontosak – fogalmazott Dr. Tóth Jenő, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Szemészeti Osztályának osztályvezető főorvosa, a konferencia főszervezője.

Budapest, Debrecen, Pécs és Szeged orvostudományi egyetemeinek szemészeti klinikáiról közel 200 szakember érkezett, akiket elsőként dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntött az Önkormányzat nevében. Úgy fogalmazott: egy város életében megkerülhetetlen az egészségügyi ellátás, sőt, ez egy nagyváros esetében nem csak az adott települést, hanem annak teljes agglomerációját, régióját is érinti. Székesfehérvárnak is fontos az alapellátás, és – bár nem fenntartója a Szent György Kórháznak – mégis folyamatosan törekszik az intézménnyel való jó együttműködésre, ami létérdeke a városnak, a polgároknak. „Amikor egymást segítjük, fejlesztjük, akkor emögött az is ott van, hogy egymásra vagyunk utalva. Ha tudunk forrásokat szerezni a kórháznak, az nekünk öröm, az ellátottaknak pedig nagy lehetőség.” – mondta, majd hozzátette, a szakmai kongresszusok is komoly lehetőséget biztosítanak az orvoslás egy-egy szakterületén dolgozóknak a tapasztalataik megosztására.
Dr. Tóth Jenő a kórház Szemészeti Osztályának elmúlt 25 éves fejlődését mutatta be a kongresszuson. A technika fejlődésének köszönhetően az osztály folyamatos megújuláson ment keresztül a diagnosztikát és a mikrosebészetet illetően egyaránt. Egy alapítványt is létrehoztak, amely nagyban segítette az osztály működését, az eszközök beszerzését.
Dr. Simon László, a Fejér Megyei Kormányhivatal főispánja köszöntőjében hangsúlyozta, a szemészeti kongresszust már nem először tartják Székesfehérváron. Fejér megye és Székesfehérvár kulturális, tudományos, gazdasági szempontból és az orvoslás terén is irányt mutat, és komoly lépéseket tesz a fejlődés terén.
Prof. Dr. Bucsi László, a Szent György Kórház főigazgatója méltatta Dr. Tóth Jenő szakmai életútját, tudományos tevékenységét és elmúlt 25 éves osztályvezetői munkáját.
A konferencia előadásokkal folytatódott, szó volt többek között a zöldhályogról, a koraszülött szemészeti elváltozásokról, a szemsérülésekről, a genetika szerepéről, a daganatokról, az új műtéti diagnosztikákról, a szaruhártya-sebészetről, a lézeres sebészetről a szürkehályog kezelésében és a retinasebészetről.