-
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Már nyolcezren látták a Seuso kiállítást Székesfehérváron
A Seuso-kincs a legjelentősebb ismert késő római ötvösművészeti leletegyüttes, amelyet néhány évtizeddel ezelőtt, az 1970-es években találtak meg Magyarországon, majd illegális körülmények között jutott ki az országból. A magyar kormány a Seuso-kincset két lépésben - az első hét darabot 2014-ben, a második felét idén nyáron - szerezte vissza. A tárlat külön érdekessége, hogy Székesfehérvárhoz és környékéhez kapcsolódó ókori római kori emlékanyagból összeállított kamara-kiállítással egészül ki, amelyet Nádorfi Gabriella régész állított össze és amely Szabadbattyán határában, a Sárvíz-Malomcsatorna bal partján, a római korban hajózható Sárvíz folyó mellett feltárt Pannonia eddig ismert legnagyobb méretű, késő római kori épületének leletanyagából ad ízelítőt.
„Mindig nagy örömmel jövök Székesfehérvárra, hiszen a magyar kultúra egyik bölcsője, olyan történelmi hely, amely megérinti az embert. A Seuso-kincs bemutatása országos jelentőségű program, amelyben tetten érhető a kormányzat kultúrát decentralizáló szándéka abban, hogy ezt a világhírű műtárgy együttest országos körútra indítja el. Szimbolikusnak tekinthetjük, hogy Székesfehérváron, magyar államiságunk szempontjából kiemelt helyen indul útjára a Budapesten kívül hat megyei jogú városban megrendezésre kerülő vándorkiállítás.” - fogalmazott Dr. Hoppál Péter. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára elmondta még, hogy a művészettörténetben páratlan, semmi mással össze nem hasonlítható kincsek bemutatásával kapcsolatos feladatok rendkívüliek, így komoly elvárásokat rónak a kiállítást befogadó partnerintézményekre, ezért külön köszönetét fejezte ki a Szent István Király Múzeumban közreműködő szakembereknek, hogy feltételrendszert biztosítani tudták. Vargha Tamás, államtitkár, miniszterhelyettes köszönetét fejezte ki a Magyar Nemzeti Múzeumnak és a Szent István Király Múzeum munkatársainak, hogy rekordgyorsasággal rendezték meg a kiállítást. Szintén köszönetet mondott, hogy Székesfehérvár lehetett a kiállítás-sorozat első helyszíne. „A kincsek fellelésének helyszíne bebizonyítja, hogy Székesfehérvár illetőleg környéke már a római korban is jelentős szerepet töltött be, majd néhány száz évvel később, Szent István Városként lett a magyar nemzet történelemi fővárosa.” – fogalmazott Székesfehérvár országgyűlési képviselője.