-
Katalin nap Fehérváron
Szép székesfehérvári hagyomány, hogy minden évben közös névnapi ünnepségre várják a Katalinokat. Az idei köszöntést is a Liszt Ferenc utcában, Kati néni szobránál rendezték, ahol volt népzene és énekes jókívánság, valamint sok finomsággal – köztük zsíros kenyérrel és felsővárosi savanyú káposztával – is kínálták a résztvevőket.
2024.11.25. -
A bazilika Mátyás korában
Izgalmasnak ígérkező kiállításra, illetve tárlatvezetésre várja az érdeklődőket november 27-én a Szent István Király Múzeum. A Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban megnyíló kiállítás a templom Mátyás király kori megjelenéséről készült elvi rekonstrukciókat mutatja be részletgazdag ábrázolásokkal.
2024.11.25. -
Kórustalálkozó Fehérváron
Ebben az esztendőben is megrendezték a hagyományos székesfehérvári Kórustalálkozót. A Szent István Művelődési Házban idén hat kórus mutatkozott be a közönségnek.
2024.11.25. -
Átadták a Krisztus Király díjat
A Krisztus Király Napok keretében vasárnap ünnepi püspöki szentmisét tartottak a Zsolt utcai templomban. A misét követően átadták az idei Krisztus Király díjat valamint megszentelték az Erzsébet-kenyet, melyet szét is osztottak a résztvevők között.
2024.11.25.
"Szent István - kultusz Magyarországon" - bemutatták Vakler Lajos dokumentumfilmjét
Vasárnap este filmbemutatót tartottak a Szent István Művelődési Házban. Vakler Lajos a Fehérvár Televízió munkatársa "Szent István – kultusz Magyarországon" címmel készített filmet Székesfehérvár, Budapest és Esztergom 1926 és 1946 közötti történelmi eseményeiről, melyet korabeli, archív felvételek segítségével, vágatlan formában dolgoztak fel.
A film elkészítésében közreműködött Dr. Fülöp Gyula történész és Matus György színművész -mondta Vakler Lajos, a film készítője.
"1932-ben soha nem látott építkezés kezdődött Székesfehérváron, hogy 1938-ra Szent IStván halálának 900. évfordulóján nagyszabású ünnepséget tartsanak Székesfehérváron. Az 1938-as év meghatározó volt Székesfehérvár életében, ugyanis jelentős átalakításokon esett át a város. Páczai Pál 10-es huszárok szobra, az Országalma, a Városháza mai arculata és a Romkert is erre az évre készült el..."
A filmbemutatóra 1000 darab DVD-t készítettek a támogatók segítségével, amihez ingyen lehetett hozzájutni a bemutatón.