-
Harminc éve együtt
Különleges jubileumot ünnepeltek a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságon. Három tűzoltó – akik 1994 novemberében együtt kezdtek Székesfehérváron – harminc év elismerését vehetett át. Hadlaczki István tűzoltó alezredes kiemelt főelőadóként, Róth Antal tűzoltó őrnagy főelőadóként, ma már a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat kötelékében szolgál, Nagy István tűzoltó főtörzsőrmester pedig a vármegyeszékhely tűzoltóságának gépjárművezetője.
2024.11.23. -
Húsz riasztás a tűzoltóknak
Az éjszakai havazás miatt húsz helyszínen avatkoztak be Fejér vármegye tűzoltói november 22-én, pénteken reggel 8 óráig.
2024.11.22. -
Rendőrkézen a fehérvári díler
A konyhaszekrényben és egy dobozban tárolt marihuánát nem, de a gázcsőre lógatott adagot titkolta a rendőrök előtt a 29 éves díler. A gyanúsított a rendőröknek végül beismerte tettét.
2024.11.21. -
Elektromos BMW-kel erősítenek
Új elektromos BMW-t kapott a rendőrség. Az autóból Fejér vármegyébe is jutott, de hogy pontosan melyik osztály egyenruhásai használják majd, egyelőre nem tudni.
2024.11.14.
Szolgálatban az új fehérvári tűzoltó létra - megérkezéstől számítva másfél perc alatt fent vannak a magasban
A tűzoltó létra maximális magassága 42 méter, így ha egy tízemeletes panel tetején, (aminek tizedik emeleti padlószintje harminc méter magasan van) lenne szükség a tűzoltók segítségére, akkor ezzel a magasból mentővel vonulnának. A szerkezet még december végén állt a katasztrófavédelemnél szolgálatba Fehérváron és eddig egy éles riasztása volt.
2015.01.07. 07:18 |
A tűzoltó létra maximális magassága 42 méter, így ha egy tízemeletes panel tetején, (aminek tizedik emeleti padlószintje harminc méter magasan van) lenne szükség a tűzoltók segítségére, akkor ezzel a magasból mentővel vonulnának. A szerkezet még december végén állt a katasztrófavédelemnél szolgálatba Fehérváron és eddig egy éles riasztása volt.
A jármű kitámasztói egy autókkal tele parkolóban is könnyen kinyithatók és az új létraszer lejtős terepen is rendkívül gyorsan kiegyensúlyozza magát.
A Magirus M 42 L magasból mentő szer egyébként akár tizennégy emeletes épületnél is használható mentésre és tűzoltásra. A kitolt létrával létrahíd üzemben több mint húszméteres távolságot képes áthidalni miközben egyszerre tizenketten tartózkodhatnak a létraszerkezeten. A jármű rendelkezik egy számítógép által vezérelt stabilizáló programmal, ez képes csökkenteni a működés közbeni kilengést. A mentőkosárban egyszerre három ember fér el. Amikor daru üzemmódban használják, négy tonnányi terhet tud felemelni. A jármű vízágyúja elektromos vezérlésű, a kezelőállásokból távirányítással kezelhető, 10 bar nyomás mellett 2500 liter/perc teljesítménnyel.
Az új tűzoltó létra egy 22 éves emelőkosaras darut váltott le. Az új technikának köszönhetően gyorsabban tudnak a magasból menteni a tűzoltók, hiszen a kocsiból való kiszállás és a 40 méteres magasság elérése között összesen 90 másodperc telik el. Érdekesség, hogy a létra végén található kosarat 1m/sec sebességgel képes a magasba juttatni a gép.
A kosárra olyan hordágytartó szerkezet is szerelhető, amivel kompatibilis a mentőszolgálat hordágya is. Egyes esetekben a mentők is kérik a tűzoltók segítségét, amikor nehezen szálllítható beteg szorul segítségre egy panelépület felsőbb emeletein.
Az országos katasztrófavédelem összesen 5 új magasból mentőt szerzett be, amiből négy Pest megyébe került. A fehérvári tűzoltóság új gépjárművével a Fehérvár Televízió Kéklámpások című magazinja január 17-én hosszabban is foglalkozik majd.