-
Anyák-napi írópályázat
Általános iskolásoknak szóló, Anyák-napi vers- és prózaíró pályázatot hirdetett a VOKE Vörösmarty Mihály Művelődési Ház. A gyerekek az anyukájukkal, illetve a nagymamájukkal kapcsolatos élményeket vethetik papírra, a beküldési határidő április 30.
2025.04.22. -
Emlék-fotópályázat
Az I. Kovács Jenő emlék-fotópályázatra nevezni bármely fotóval lehet, amely az emberábrázolás témakörébe sorolható. A fotókat április 16-tól június 9-ig várják elektronikus úton az imre.gode@studio75.hu e-mail címre.
2025.04.22. -
A legszebb száz magyar vers
Irodalom-kultúra barátok gyűltek össze a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központban, ugyanis többalkalmas Versklub indult városunkban.
2025.04.21. -
Királykúti esték
Folytatódott a Királykúti esték, a Vörösmarty Társaság és a Székesfehérvári Közösségi és Kulturális Központ közös rendezvénye. Bakonyi István vendége ezúttal Cseszárik László színész, utcazenész.
2025.04.18.
Kovács Jenő-emlékséta - szombaton nyitva lesz az Óramúzeum is

Hetven éve született Kovács Jenő, a legendás órásmester: hétvégén több program idézi fel a lokálpatrióta, sokak által ismert és szeretett mester munkásságát.
Szombaton 10 órától 16 óráig nyitva áll a látogatók előtt az Óramúzeum. A páratlan gyűjtemény a nagypolgárság óráit őrzi: antik fali- és asztali órákat, zsebórákat, különleges szerkezeteket, szerszámokat – és megannyi hozzájuk kapcsolódó történetet, érdekességet. Április 6-án ingyenesen lehet megnézni a múzeumot; illetve 14 és 15 órakor a hivatást és a hagyatékot őrző Kovács András órás, a mester fia tart vezetést, amelyen 25-25 érdeklődő vehet részt.
Az Órajáték elől indul az emlékséta a Tourinform Iroda szervezésében: a 16 órakor felcsendülő dallamok után egy órás sétára invitálnak az idegenvezetők, a történelmi belvároson keresztül a Csitáry-kútig, ahol majd a harangjátékkal ér véget a program.
Mindkét program ingyenes, jelentkezni lehet a Tourinform Irodában, illetve a 22/537-261-es telefonszámon vagy az idegenvezetes@szekesfehervar.hu e-mail címen.