Szoros csata – fontos győzelem

A női kézilabda NB1 13. fordulójában, azaz 2006 első bajnoki mérkőzésén a tabella 6. helyén álló Vasas-Invitelt fogadta a jelenlegi ötödik, Cornexi-Alcoa-HSB Holding együttese. A találkozó előtt Forgó Béla, az Alcoa-Köfém vezérigazgatója, Kunos Csaba, a Cornexi Rt. elnök-vezérigazgatója, Balássi Imre, a Köfém SC elnöke, és Dr. Világosi Gábor, a Parlament alelnöke köszöntötték a VB-bronzérmes válogatott játékosokat, Kenyeres Fannit, Sugár Tímeát, Balogh Beát, valamint az IHF játékosbizottságának tagját, Siti Beát. Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Vasas-Invitel 28-27 (14-13)

2006.01.05. 09:54 |

Az ünnepi percek után egymásnak esett a két mérkőző fél, és a 12. percig fej-fej mellett haladtak. A Cornexi ezidáig egy góllal vezetett, majd Szabó Edina csapata meglépett a vendég-együttestől. A fehérváriak a félidő hajrájában már öt találattal mentek a Vasas előtt, azonban Triffa kapus ekkor megbabonázta Tápaiékat, és a 30. percre egy gólra olvadt az előny.

A második félidőben is megpróbálta érvényesíteni a papírformát a Cornexi, ismét négyre hízott a differencia, azonban a kihagyott büntetők, és az egyre több hiba, no meg a Horváth – Németh játékvezetői páros inkább Vasast segítő ténykedése izgalmas véghajrát eredményezett. Az utolsó percben egy gól volt a hazaiak előnye, amikor az angyalföldiek támadhattak, aztán szabadot dobhattak, még időn túl is, de a végére maradt a nagyon fontos fehérvári siker.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Vasas-Invitel 28-27 (14-13)

Székesfehérvár, 1200 néző
 Vezette: Horváth, Németh

Cornexi: Sugár – Kenyeres 3, Tápai 5/1, Siti 3, Vijunaite 3, Kordyuk 3, Balogh 9/2. Csere: Vaszari, Trishchuk 1, Tillinger, Szabó, Õri E 1., Pádár, Fekete (kapus). Vezetőedző: Szabó Edina

Vasas: Triffa – Berta 2, Tomori 5, Blaskovics 1, Moszkovaja 7, Szilágyi, Gorova 8/2. Csere: Huszár, Reubl, Ábrahám 1, Õri A. 1/1, Andrási, Simon 1, Tothova (kapus). Vezetőedző: Mocsai Lajos

Kiállítások: 10 ill. 16 perc