Szoros csata végén tartotta itthon a két pontot a Cornexi

A női kézilabda NB1 középmezőnyös rájátszásának harmadik fordulójában a szintén az 5. helyet megcélzó Kiskunhalasi NKSE együttesét látta vendégül a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A fehérváriak edzésmunkáját még mindig sérüléshullám nehezíti, így Szabó Edina rendkívül nehéz mérkőzésre számított a feltörekvő halasiak ellen. A Cornexi szoros csatában nyert. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Kiskunhalasi NKSE 29-28 (14-13)

2006.04.28. 22:46 |

A mérkőzés kimaradt büntetővel indult, aztán a vendégek szereztek vezetést, ugyancsak hétméteresből. Az első félidő nagy része azzal telt, hogy a Kiskunhalas egygólos előnyét a Cornexi egalizálta, aztán a hajrában a fehérváriak szereztek vezetést.

Fordulás után beindult a Cornexi-henger, azonban Zsiga Gyula alakulata nem adta könnyen meg magát, kétszer is négygólos hátrányból zárkóztak fel Kocsikék. A véghajrát aztán a Tápai Szabina irányította hazai csapat bírta jobban, annak ellenére, hogy még az utolsó percben is akadt izgakólom. A szoros csatát végül a Cornexi-Alcoa-HSB Holding nyerte egy góllal, s így megerősítette vezető pozícióját az 5. helyért folytatott küzdelem kistabelláján.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Kiskunhalasi NKSE 29-28 (14-13)

Székesfehérvár, 1000 néző
 Vezette: Dobrovits, Tájok

Cornexi: Sugár – Kenyeres, Pádár, Tápai 4/1, Vijunaite 2, Kordyuk 3, Balogh 6/2. Csere: Vaszari, Trishchuk, Tilinger 5/5, Szabó 4, Öri 1, Tápai A., Fekete (kapus). Vezetőedző: Szabó Edina

Kiskunhalas: Vörös – Koroknai 3, Kocsik 3/1, Ilyés 4, Borbély 3, Kocsis 2, Baross. Csere: Ruskó, Kósa 3, Kurgyis 4/1, Nagy, Micskó 6, Győri (kapus). Vezetőedző: Zsiga Gyula.

Kiállítások: 10 ill. 8 perc