Szoros csatában nyert a Cornexi a Vasas otthonában

A Dunaferr elleni fiaskó feledtetése érdekében idegenbeli győzelemre készült a Cornexi-Alcoa-Auto Bahn a női kézilabda NB1 14. fordulójában. A tabella ötödik helyén álló fehérváriak az utolsó előtti Uniqua-Vasas otthonában vizitáltak úgy, hogy a Cornexiben ismét játékra jelentkezett a kézsérüléssel bajlódó Kristina Trishchuk, s betegsége ellenére Sonata Vijunaite is vállalta a megmérettetést. A Cornexi-Alcoa jól kezdett, majd saját magának tette nehézzé a mérkőzést. A játékvezetői páros megfújva a hazai pályát segítette a Vasast, s a fővárosiak éltek az eséllyel, s szorossá varázsolták a találkozót, s annak véghajráját. Uniqua-Vasas – Cornexi-Alcoa-Auto Bahn 25-26 (14-15)

2008.02.06. 22:30 |

A Cornexi-Alcoa-AutoBahn kezdett jobban, de a remek kezdőcsapattal fellépő Vasas hamar magára talált, s nem engedte ellépni a vendégeket. Sőt, amikor a fehérváriak megpróbálták állandósítani kétgólos előnyüket, a Vasas élt a bírók szolgáltatta eséllyel – a sípmesterek rendre a hazaiaknak fújtak az ütközések után -, s a 14. percben a vezetést is átvette. Néhány gólváltásig Nagy Krisztináék vezettek két góllal, majd a félidő hajrájában megint a Cornexinek ment jobban, s a szünet előtt a fehérváriak mentek 15-14-re.

Fordulás után is fej-fej haladtak a csapatok,  percig az egyik, majd 10 percig a másik együttes vezetett. Az utolsó „tízes” periódus nyitányán éppen a Vura-csapaté volt az egygólos fór, de a Vasas kiegyenlített. A rettentő izgalmas véghajrában Trishchuk és Vaszari góljaival megint a fehérváriak álltak közelebb a győzelemhez, de Nagy utolsó percben lőtt gólja visszahozta a Fáy utcai reményeket. Az utolsó Cornexi-támadást Tápai nem tudta góllal befejezni, a túloldalon pedig Balog Beáta ziccerét fogta az utolsó pillanatban Djeric, így a fehérváriak 26-25-ös győzelmet arattak.

Vasas – Cornexi-Alcoa-Auto Bahn 25-26 (14-15)

Fáy utca, 150 néző
Vezette: Kocsmáros, Nagy

Vasas: Guiu, Tothova(kapusok) – Balog 1/1, Pollakova 4/1, Kuprichenkova 2, Gaál 2, Nagy 11/5, Sterbik 1. Csere: Kolos 3, Szalontai, Lőw 1. Vezetőedző: Papp György

Cornexi: Fekete, Djeric (kapusok) – Vaszari 5, Trishchuk 5, Tápai 3, Mayer 2, Bernataviciute 2, Balogh B. 7/2 csere: Gordeyeva, Emberovics, Kamper 1, Vijunaite. Vezetőedző: Vura József

Kiállítások: 2 ill. 6 perc