Szoros csatában szenvedett vereséget az Alba Volán

A mini-rájátszás talán egyik legfontosabb összecsapására készült az Alba Volán SC jégkorong csapata. Az Erste Bank Eishockey Liga középszakaszának harmadik fordulójában a négycsapatos tabella harmadik helyéről várta a negyedik Graz 99Ers elleni folytatást, azzal a súlyos téttel, hogy amelyik csapat pont nélkül marad, búcsút inthet a legjobb nyolc közé jutásról szövögetett álmoknak. Nos a tétnek megfelelően már az első másodpercben belekezdtek a felek, óriási iram, és sziporkázó játék jellemezte az első harmadot. A folytatásban is nagy csatát vívott a két együttes, de három perccel a vége előtt egy megpattanó korong megpecsételte a Volán sorsát, egy góllal nyert a Graz. Alba Volán SC – Graz 99Ers 0–1 (0-0, 0-0, 0-1)
2008.01.18. 21:56 |

Eleinte Hetényinek akadt dolga, de aztán Palkovics és Allen is letesztelték, mit is tud valójában a Graz kanadai portása, Marsters. Nos, meg kell hagyni nem rossz kapus, mint ahogy Hetényi Zoltán sem, talán éppen volt köszönhető, hogy az első periódusban nem rezdültek a hálók.
 A második harmadban sem volt hiány izgalomból. A kezdés után rögtön Ftorek veszélyeztetett, majd sikerült kivédekezni egy emberhátrányt. Iob Hetényit tornáztatta, Majoross lövését pedig Marsters védte. Miközben Sihvonen csücsült a büntetőpadon, Iob tüzelt jobbról, Hetényin átperdült a korong, de még mielőtt az átvánszorgott volna gólvonalon, rávetődött a kapus. A 34. percben Kovács passzolt a kapu mögül középre, Sihvonen kapáslövését pedig óriási bravúrral védte a vendég portás. A Volán sem maradt el az emberelőnyök negatív statisztikájától, nem sikerült gólt ütni, pedig Palkovics szólózhatott, Vaszjunyin pedig a kapu torkából próbálkozhatott, de Marsters mindent fogott.
 A záró harmadban mintha fogyott volna az Alba Volán ereje. A periódus elején a Graz játszott fölényben, Herzog kétszer is célba vette a kaput, de Hetényi a helyén volt. Miután kiszabadultak a szorításból a fehérváriak, Ocskay villant, aki a jobb kapuvasat találta el. A mérkőzés hajrájában megint a vendégek játszottak veszélyesebben, sőt az 55. percben Ondrejciket ki is állították. Az emberhátrányt sikerült kibekkelni, de mikor kiegészült a Volán, rögtön jött a hidegzuhany: három perccel a vége előtt Greg Day lövése megpattant, a jégre ülő Hetényi felett pedig a hálóba esett a pakk…0-1.
 A véghajrában hiába küzdött az egyenlítésért az Alba Volán, képtelen volt betalálni, gól nélkül pedig nem lehet mérkőzést nyerni. A Graz 1-0-s győzelmével megelőzte a Volánt a rájátszás tabelláján.

Alba Volán SC – Graz 99Ers 0–1 (0-0, 0-0, 0-1)