Szoros vereséget szenvedett az Alba Volán az alapszakasz utolsó mérkőzésén

Az alapszakasz utolsó mérkőzésén a tisztes helytállás reményében korcsolyázott jégre az Alba Volán SC, hiszen az Erste Bank Eishockey Liga alapszakasz-elsőségére pályázó Vienna Capitals együttesét fogadta. A fehérváriak már hadrendbe állították az egy fehérvári edzésen átesett új szerzeményt, a szlovén válogatott 24 éves szélsőjét, Matic Kraljt. A találkozó elején éppen a legutóbb a Slavija Ljubljana csapatát erősítő Kralj volt az egyik főszereplő, hiszen akadályozásért két perccel büntették, s az ötödik percben már gólra is váltotta a bécsi csapat a meccs első emberfórját... Alba Volán SC – Vienna Capitals 1–2 (1-1, 0-1, 0-0)
2008.01.04. 21:56 |

Werenka-Marcel Rodman-Davis Rodman egyérintő-játék végén a szintén szlovén David Rodman vette be Hetényi kapuját.
A folytatásban kiegyenlített mezőnyjáték folyt a jégen, eleinte Hetényinek akadt dolga, majd Horváth, és Majoross lövését is hárítania kellett Charpentiernek, Palkovics pedig a kapu mellé lőtt. A 18. percben a fehérváriak harmadik sora volt a jégen, Kangyal Gröschlhöz passzolt, aki a kapu előtt Vaszjunyin Artyomhoz továbbított, aki középről húzta a hálóba a korongot, Charpentier most betlizett, 1-1.

A Volán kezdte aktívabban a második játékrészt, Ocskay és Kovács Csaba is tesztelték az osztrákok kanadai hálóőrét, majd ahogy azt mondani szokták, a semmiből szerzett megint vezetést a Vienna. A 26. percben Dolezal készített le egy korongot Pascal Rheaume-nak, s az NHL-t is megjárt csatár elemi erővel vágta a pakkot Hetényi ketrecébe. A gól után Altmann veszélyeztetett a kékvonalról, majd Sihvonen tornáztatta meg Charpentiert. A 40. percben Majoross húzott a kapu elé, közeli lövése elakadt a kapusban. A harmad végére egy-egy kiállítás maradt, melyek áthúzódtak a harmadik periódusra is.

A záró húszpercben már inkább a bécsiek voltak aktívabbak, és veszélyesebbek, de Hetényi jól védett, és rendre megállította a vendégrohamokat. A mérkőzés hajrájában a fehérváriak előtt is adódott lehetőség a gólszerzésre, de a szerencsével és Charpentier kapussal is hadilábon álltak a kék-fehérek.
 Az Alba Volán 2-1-es vereséggel zárta az alapszakaszt, s az EBEL min-rájátszásában a Graz, az Olimpija Ljubljana és az Innsbruck csapataival küzd a két felsőházi play-off-tagságért.

Alba Volán SC – Vienna Capitals 1–2 (1-1, 0-1, 0-0)