Tabuk nélkül a genetikai módosításról és a GMO-król az MCC-ben

November 21-én csütörtökön 17 órakor Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója tart előadást Székesfehérváron a genetikai módosításról és a GMO-król. A szakember  ökológus, biotechnológus, a gödöllői Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont korábbi főigazgató-helyettese.
2024.11.14. 07:06 |
Tabuk nélkül a genetikai módosításról és a GMO-król az MCC-ben

Valóban tabukat kell-e döntögetni a mai Magyarországon ahhoz, hogy a GMO témáról beszélgessünk?

Egyesek szerint a kutatók csak a természetben lejátszódó génmódosítással járó folyamatokat másolták le, a technológia veszélytelen, mások szerint a Genetikailag Módosított Organizmusok (GMO) veszélyt jelentenek ránk és a bolygónkra nézve, ezért írmagjában el kell fojtani még a róluk való gondolkodást is. Mi és mekkora a valós veszély ezzel kapcsolatban? Mi a helyzet a molekuláris növénynemesítés új fejlesztéseivel (NGT- New Genomic Techniques)? Ezek is GMO-nak számítanak vagy nem? Mi az EU álláspontja a kérdésben? Jelenthetnek-e reális megoldást a GMO-k a jelen civilizációs problémáira?

Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött.

A fenti kérdésekre keressük a választ az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatójával, aki ökológus, biotechnológus, a gödöllői Mezőgazdasági Biotechnológiai Kutatóközpont korábbi főigazgató-helyettese. Minisztériumi főosztályvezetőhelyettesként vezetője volt annak a szakmai csapatnak, amely kidolgozta a 2011-ben az Országgyűlés által elfogadott Nemzeti Energiastratégiát. Munkáját a Magyar Tudományos Akadémia 2002-ben Bólyai Díjjal jutalmazta, 2013-ban pedig miniszteri elismerést is kapott.