Támadásban a Kupagyőztes – Győrött nyert az FC Fehérvár

A szerdai kupagyőzelem fáradságát, és ünnepi mámorát még talán érző FC Fehérvár három ponttal gazdagodott a Borsodi Liga 28. fordulójában. A fehérváriak a Győri ETO FC otthonában vendégszerepeltek, és a fordulatos mérkőzésen a piros-kékek vonultak le a pályáról győztesen két pontra megközelítve ezzel az MTK ellen botló listavezető Újpestet. Győri ETO FC – FC Fehérvár 2-3 (2-2)
2006.05.20. 21:56 |

Kiválóan kezdett Dvérit, Lattensteint, és Alumonát is nélkülöző FC Fehérvár az ETO-stadionban: a középkezdés után szabadrúgást harcolt ki, és a pontrúgást Mario Bozic váltotta gólra egy jól eltalált 22 méteres lövéssel. A találat után is a fehérváriak játszottak veszélyesebben, igaz a védelem egyetlen megingását Granát használta ki a 19. percben, egyenlített a Győr. Helyzetek adódtak itt is, ott is, és a Vidi hátsó alakzatának dekoncentráltságát a 36. percben Hanák Viktor büntette, fordított a hazai alakulat. A gól nem törte meg Csertői Aurél csapatát, a 40. percben egy mintaszerű támadás végén ismét a kupagyőztes szerb légiósa talált Stevanovic kapujába, így 2-2-vel vonulhattak pihenőre a felek.

A második félidőben már jóval ritkábban jutottak el az ellen kapujáig a csapatok, a kevés helyzetből mégis a Vidi dolgozott ki többet. Ennek meg is lett a gyümölcse: a 84. percben Sitku gurítását a csereként beállt Horváth Ferenc kotorta a hálóba, így a fehérvári csatárkedvenc újabb nagyon fontos góllal járult hozzá a piros-kékek sikeréhez. A Győr próbálkozott ugyan, de már nem tudta áttörni a Vidi védelmét, így az FC Fehérvár újabb három ponttal gazdagodott, és két pontra közelítette meg a listavezető Újpestet.

Győri ETO FC – FC Fehérvár 2-3 (2-2)

Győr, 1000 néző
 Vezette: Gergely (Kovács, Varga)

Győr: Stevanovic – Bank (Varga, szünetben), Hanák, Mátyus, Stark – Regedei (Pusztai, 88.p.), Jäkl, Granát (Varga G., 77.p.), Vincze O. – Priskin, Bajzát. Vezetőedző: Csank János

FCF: Tudor – Csizmadia, Kuttor, Koller, Horváth G. (Vincze Z., 38.p.) – Farkas, Bozic, Nagy (Horváth F., 63.p.) – Dajic (Kocsis, 90.p.), Sitku. Vezetőedző: Csertői Aurél

Gól: Granát (19.), Hanák (36.), ill. Bozic (1., 40.), Horváth F. (84.)

Sárga lap: 1-1

Szögletarány: 6-9