-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Táncdrámával ünnepelték a közművelődési szakembereket a Vörösmarty Színházban
A közművelődési szakembereket Vargha Tamás országgyűlési képviselő köszöntötte, majd a Fantomfájdalom című táncdrámát láthatták a Székesfehérvári Balett Színház előadásában.
A Nemzeti Művelődési Intézet Fejér Megyei Igazgatóságának szervezésében a Vörösmarty Színházban került sor pénteken a Közművelődési Foglalkoztatási és Képzési Program ünnepélyes zárórendezvényére. A programot 2020. november 1-je és 2021. november 30-a között valósította meg a Nemzeti Művelődési Intézet a magyar kormány által biztosított 5,5 milliárd forintos támogatásnak köszönhetően. Az egyéves program keretében országosan 1718 fő szerzett közművelődési szakember bizonyítványt, ezzel is erősítve az Európában is egyedülálló közművelődési intézményrendszert. A programnak köszönhetően a települések élete közösségeket összetartó szakemberekkel gazdagodott, akik képesek tartalommal megtölteni a művelődés tereit.
Mindennapi munkájukkal támogatták az emberi kapcsolatokat
Köszöntőjében Vargha Tamás országgyűlési képviselő a közművelődési szakemberekhez szólva kiemelte, hogy egymást segítve, támogatva tudjuk tovább építeni a közösségeinket. "Ez az összetartozás a mi városunkban régi, ősi szövetség, amit a város polgárai több mint ezer éve kötöttek. A mi feladatunk, hogy ezt a szövetséget, összetartozást megőrizve adjuk át ennek a közösségnek az értékeit. Önök mindennapi munkájukkal erősítették és támogatták azokat az emberi kapcsolatokat, amelyek az elmúlt másfél, két esztendőben a járvány miatt veszélybe kerültek. Nehéz volt ez az időszak mindenkinek, hiszen csak korlátozásokkal lehetett részt venni közösségi eseményeken. Hálásak vagyunk az Önök munkájáért, hiszen a rendkívüli körülmények ellenére ez a közösség még erősebb lett az Önök által végzett munkának köszönhetően" - fogalmazott köszöntőjében.
A köszöntőt követő ünnepi műsorban a Fantomfájdalom című táncdrámát láthatták a közművelődési szakemberek a Székesfehérvári Balett Színház előadásában.
A József Attila-díjas L. Simon László történetére az Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, Kocsák Tibor szerzett zenét, és a Harangozó Gyula-díjas táncművész, koreográfus Egerházi Attila, a Székesfehérvári Balett Színház igazgatója készített koreográfiát. A Fantomfájdalom története történelmileg hiteles eseményekre és motívumokra építő fikció, amiben sok valós elem van, s akár meg is történhetett volna. Két fiú kadét iskolában kötött barátságától jutunk el a háború végéig. A táncdráma két olyan fiatal férfi sorsát követi nyomon, akik mind a galíciai, mind az olasz fronton együtt harcoltak. Közben a barátságból rokonság lesz, ugyanis egymás húgait veszik el feleségül.