Településfejlesztési stratégiáról és a börgöndi repülőtér ügyéről is tárgyaltak a képviselők a rendkívüli közgyűlésen

Rendkívüli közgyűlést tartott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése péneteken. Az ülésen az Integrált Településfejlesztési Stratégiáról tárgyaltak, 3,3%-os lakossági távhőár csökkentésre tettek javaslatot és zárt ülésen döntöttek a Sóstói Stadion fejlesztésével kapcsolatban és a börgöndi repülőtérre vonatkozóan.
2014.07.25. 09:20 |
Rendkívüli közgyűlést tartott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése péneteken. Az ülésen az Integrált Településfejlesztési Stratégiáról tárgyaltak, 3,3%-os lakossági távhőár csökkentésre tettek javaslatot és zárt ülésen döntöttek a Sóstói Stadion fejlesztésével kapcsolatban és a börgöndi repülőtérre vonatkozóan. dr. Cser-Palkovics András polgármester elmondta, hogy a  stadionfejlesztéssel együtt találnak megoldást a környék parkolási gondjaira, a repülőtér ügyében pedig tovább tárgyalnak annak érdekében, hogy az ingatlanok visszakerüljenek a város tulajdonába.
A közgyűlésen elsőként a Fejér Megyei Pedagógiai Szakszolgálat Székesfehérvári Tagintézménye tagintézmény-vezetőjének megbízásához adott véleményt a közgyűlés, majd rendezvények támogatásáról döntöttek a képviselők. Többek között Székesfehérvár ad otthont a szenior orvosok találkozójának, az Európai Bonsai Szövetség kongresszusának és jubileumi gálával ünneplik a Székesfehérvári Helyőrségi Zenekart fennállásának ötvenedik évfordulóján. Javaslat hangzott el Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának fenntartásában működő egyes óvodákban álláshely bővítésére is. dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, hogy az őszi időszakban a jövőre vonatkozóan is átvizsgálják a bővítési lehetőségeket. A közgyűlés ezt követően fenntartói hozzájárulást adott székesfehérvári óvodák referenciaintézményi minősítési eljárásához.
Javaslatot tettek a Településfejlesztési Koncepció és az Integrált Telelpülésfejlesztési Stratégia elkészítéséhez kapcsolódó intézkedésekre is. Szakértői csapat összegezte a beérkezett véleményeket, amelyek meghatározzák a fejlesztési prioritásokat a következő évekre. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, mintegy 16 milliárd forintos keret áll a város rendelkezésére ahhoz, hogy saját fejlesztési programot valósítson meg a 2014-2020 közötti időszakban. Támogatták a képviselők a belvárosi épületek rekonstrukcióját szolgáló felújítási munkákat is, ezúttal a Koronázó tér 4. számú épület újul meg. A távhőszolgáltatás árának megállapításához is véleményt adott a képviselőtestület. A közgyűlés azt javasolja a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatalnak, hogy 3,3%-al csökkenjen a távhőszolgáltatás ára a lakossági felhasználók részére, a rezsicsökkentés végrehajtásáról szóló törvény rendelkezései alapján.
Felújítják a Széchenyi út - Vörösmarty tér alatt lévő ivóvízvezeték, a rekonstrukcióra közbeszerzési eljárást írtak ki. Első ütemben átépítik a vízvezetéket a Vörösmarty tér és Esze Tamás utca között, a Vak Bottyán köz előtt és a Széchenyi út 14-24/a szám előtt. Térfigyelő kamerák telepítéséről is határoztak a képviselők. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Jegyzője elmondta, hogy térfigyelő kamera felszerelését kezdeményezi az önkormányzat a Kossuth utca - Táncsics utca torkolatába, ezt az egyetlen részt ugyanis eddig nem tudták figyelni a közterület-felügyelők.
Zárt ülésen tárgyaltak a képviselők a Sóstói Stadion és a börgöndi repülőtér fejlesztéséről. dr. Cser-Palkovics András polgármester elmondta, hogy a Sóstói Stadionnal kapcsolatban az akcióterület bővítésére tettek javaslatot, ami a környék parkolási problémáinak megoldását és a közlekedési csomópont fejlesztését is magában foglalja. A börgöndi repülőtérrel kapcsolatban elkészültek azok az anyagok, amik iránymutatást adnak a közgyűlés  számára. A képviselők a továbbtárgyalás mellett foglalt állást. dr. Cser-Palkovics András polgármester kiemelte, két út között lehetett választani, az egyik a választott bírósági eljárás kötbérigénnyel és kártérítés követelésével, ebben az esetben viszont az ingatlanok jogát nem tudja visszaszerezni Székesfehérvár. A másik út a megállapodás, így az ingatlanok visszakerülnek a város tulajdonába. A közgyűlés ez utóbbi megoldás mellett foglalt állást. Székesfehérvár polgármestere elmondta, bízik benne, hogy már a végleges megállapodás tervezetéről tárgyalhat augusztusban a közgyűlés, valamint addigra tisztázható a vételár és az is hogy kap-e állami forrást a város.