-
Püspöki mise
Vasárnap, az Almássy-telepi Krisztus Király Plébánia búcsúnapján Spányi Antal megyéspüspök celebrált ünnepi szentmisét, zenei szolgálatot végzett a Vox Mirabilis Kamarakórus. A szentmisén adták át az Unum Sumus (egyek vagyunk) feliratú Krisztus Király-díjat, amelyet idén Halmay Tivadar, festőművész kapott.
2024.11.24. -
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Térségi iskola és óvodafejlesztésre nyertek pénzt fehérvári intézmények
A TIOK - Térségi Iskola és Óvodafejlesztő Központ - Közép-Dunántúli Konzorcium pályázata 125 millió forintot nyert, a konzorcium tagjaként három székesfehérvári oktatási intézmény: a Gyöngyvirág Óvoda, a Hétvezér Általános Iskola és a Szt. István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola is részt vehet a programban, amely kétéves ciklus keretében az óvodától a középiskola végéig fejleszti a gyerekek szövegértési-szövegalkotási, matematikai-logikai, életpálya építési kompetenciáit.
A TIOK - Térségi Iskola és Óvodafejlesztő Központ - Közép-Dunántúli Konzorcium pályázata 125 millió forintot nyert, a konzorcium tagjaként három székesfehérvári oktatási intézmény: a Gyöngyvirág Óvoda, a Hétvezér Általános Iskola és a Szt. István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola is részt vehet a programban, amely kétéves ciklus keretében az óvodától a középiskola végéig fejleszti a gyerekek szövegértési-szövegalkotási, matematikai-logikai, valamint életpálya építési kompetenciáit.
Boldizs Kálmánné alpolgármester elmondta, összesen 39 pályázat érkezett, ebből 12 nyert, köztük a székesfehérvári iskolákat is tömörítő Közép-Dunántúli Konzorcium pályázata. A nyert összegből oktatási modulok, oktatási eszközök érkeznek az intézményekbe, valamint a pályázati összeg biztosítja a tanárok munkájáért járó honoráriumot is. A kompetencia-fejlesztésen alapuló oktatási tervet 2005-2006-os tanévtől indítják el a TIOK érintett intézményeiben. A Gyöngyvirág Óvoda az alapozó területekre koncentrál, az anyanyelvi, valamint az életvitellel járó kompetencia fejlesztését tartják a legfontosabbnak, míg a Szt. István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Középiskola valamennyi kompetenciaterületen részt vesz a programban a francia nyelv kivételével. A székesfehérvári intézmények mellett tatai, tatabányai, valamint veszprémi intézmények is tagjai a konzorciumnak. Tatáról egy gimnázium és egy általános iskola, tatabányáról egy óvoda és egy általános iskola, Veszprémből óvoda, általános iskola és egy középiskola is tagja a TIOK-nak.