Tíz perc hiányzott a Vidi újabb pontszerzéséhez: Basel - Videoton 1-0

A svájciak végig veszélyesebbek voltak, az első félidőben háromszor is Bozsovics hatalmas bravúrja mentette meg a Vidit a góltól. A védekezés a folytatásban már stabilabb volt, de az eredményes kontrák ezúttal hiányoztak, és a 80. percben az addig több ziccert elhibázó Streller betalált. FC Basel - Videoton 1-0 (0-0)
2012.11.08. 23:49 |
A svájciak végig veszélyesebbek voltak, az első félidőben háromszor is Bozsovics hatalmas bravúrja mentette meg a Vidit a góltól. A védekezés a folytatásban már stabilabb volt, de az eredményes kontrák ezúttal hiányoztak, és a 80. percben az addig több ziccert elhibázó Streller betalált. A csoport másik meccsén Sporting - Genk 1-1, két fordulóval a zárás előtt továbbra is második a Videoton.
FC Basel - Videoton 1-0 (0-0)

A Basel még nyeretlen volt a meccs előtt, látszott a hazaiakon, hogy ezt szeretnék lezárni a magyarok ellen. Az első félidőben sokkal több lehetőségük volt, mint két hete az egész meccsen, de nem tudtak kifogni Mladen Bozsovicson. Pedig rendre öt méterről vagy közelebbről próbálkoztak... Hiába, a montenegrói kapus elképesztő védéseket mutatott be, ezek közül Streller fejesénél egy olyat, amit akár európai mércével is a szezon bravúrjának tekinthetünk. Eközben a másik oldalon semmi feljegyezni való nem akadt, Torghelléhez nem jutottak el a labdák, a Vidi gyors kontrái pontatlanságok miatt elhaltak.
 Szünet után jóval megfontoltabb, de inkább tanácstalanabb lett a Basel, nagy kár, hogy ezt nem tudták kihasználni Sándorék. Ha, mint a két hazai EL-meccsen, most is lettek volna gólhelyzetek a fehérváriak előtt, talán sikerült volna végleg sokkolni az ellenfelet - ehelyett megint Streller rontott el egyet, igaz, ezúttal Bozsovics nélkül. Mégis ő lett a hős, mert a 80. percben, amikor már nem is nagyon volt benne a meccsben, lefordult Viníciusról, és az egyetlen lehetséges pillanatban kilőtte a jobb alsó sarkot. A többi időt gond nélkül kihúzták a svájciak, akik hatalmas fölényben voltak a labdabirtoklás tekintetében, mégis majdnem megint győzelem nélkül maradtak. A Vidi idegenben még nem tudott pontot szerezni a csoportkörben, de ha otthon két hét múlva sikerül a Genk ellen, akkor még mindig marad esély a továbbjutás kiharcolására.