Tizenkét ARAK érem a szezonzáró Ügyességi és Gátfutó Csapatbajnokságon

A fehérváriak öt arany és hét ezüstérmet nyertek a nyíregyházi pályaszezont záró eseményén. A legfiatalabbak Pápán halmozták az érmeket. A verseny nemcsak a dobogós helyezésekről szólt, hanem számos egyéni csúcs is megdőlt, ami bizonyítja a csapat folyamatos fejlődését és kitartását. A fiatal atléták motiváltak, és mindenki a legjobbat hozta ki magából, ami igazán látványos eredményekhez vezetett.
2024.10.15. 08:21 |

Az év utolsó pályabajnokságán, az Ügyességi és Gátfutó Csapatbajnokságon az ARAK atlétái éremesőben részesültek. Sokat is tettek a sikerekért. 31 versenyző egyéni csúccsal járult hozzá a csapat eredményeinek az átlagához!

A tizenhárom Albás csapatból, csak egy nem állt dobogóra. Az öt aranyéremből három az U20 fiúkhoz köthető. A Trenka Ádám, Kerék Patrik, Ferencz Barnabás trió 110 gáton, távolugrásban Ágoston Illéssel, hármasugrásban Fliszár Leventével kiegészülve állhatott a dobogó legmagasabb fokára. A másik két arany is távolugráshoz köthető.

Az U20 lányok Langmár Kata, Balogh Lilla, Pánczél Kincső, az U18 fiúk Fliszár Levente és Tatai Bulcsú remeklésével Kertész Kálmánnal és Tölgyesi Zénóval lettek országos bajnokok. Három ezüstöt az U18-asok, kettőt-kettőt az U20 és 16-osok nyertek. A legfiatalabbak a Schreiber Dóra, Zsigmond Emma, Pallos Gréta, Tamási Borbála és Szoboszlai Szofi összeállításban 100 gáton és 300 gáton is ezüstérmet szereztek. A legidősebb utánpótlás korúak, Trenka Ádámmal, Varga Botonddal, Kerék Patrikkal, Kertész Kálmánnal 400 gáton Ágoston Illéssel, Kerék Patrikkal, Ferencz Barnabással és Trenka Ádámmal nyertek ezüstöt.

Az U18-asok ötösugrásban, 110 gáton és 400 gáton is a dobogó középső fokára állhattak. A csapatokban a már bajnokok mellett Balázsik Dávid, Varga Botond is ezüstéremmel gazdagodott. A serdülő lányok magasugrásban ötödik helyen zártak.

A felkészítő edzők: Borsányi Zoltán, Olasz Tamás, Varga Tamás és Tölgyesi Előd

Az U12-es korosztályának fiatal tehetségei ismét bizonyítottak a pénteki versenyen. A 10-11 éves sportolók nagyszerű szerepléssel vettek részt a megmérettetésen. A népes mezőny ellenére az ARAK fiataljai kiemelkedően teljesítettek: a 12 eredményhirdetésből 8 alkalommal sikerült a dobogóra állniuk. Aranyérmet négyszer, ezüstöt háromszor, bronzot pedig ötször szereztek, ami fantasztikus teljesítménynek számít.

Az eredmények között kiemelkedett a 150 méteres gátfutás fiúknál, ahol Varga Belián az első helyen végzett, Kósa Endre második, Pap Krisztián pedig harmadik lett. A lányoknál Szávay Kata a második helyet szerezte meg. A 50 méteres síkfutásban a fiúk mezőnyében Major Horváth Dávid aranyérmet, Pálinkás Csaba ezüstöt, Mészáros Dávid pedig bronzot nyert. A lányoknál Gombolai Emma a harmadik helyen végzett. A 120 méteres síkfutásban Orgovány Szonja a dobogó harmadik fokára állhatott. Magasugrásban Varga Botond aranyérmes lett, míg távolugrásban Pálinkás Csaba első, Mészáros Dávid harmadik helyen zárta a versenyt.

A verseny nemcsak a dobogós helyezésekről szólt, hanem számos egyéni csúcs is megdőlt, ami bizonyítja a csapat folyamatos fejlődését és kitartását. A fiatal atléták motiváltak, és mindenki a legjobbat hozta ki magából, ami igazán látványos eredményekhez vezetett.