-
Megújul a Bregyóban a táborépület
Az idei nyáron már egy megszépült táborépületben és modern környezetben élvezhetik majd a nyári vakációt a gyermekek a Bregyóban. Javában zajlik már a napközis tábor épületének teljes felújítása, és annak közvetlen környezete is megújul. A tábor épülete után a Bregyó vizesblokkjait újítják fel.
2025.03.19. -
Indula a könyvtár felújítása
Megkezdődött az Oskola utcai könyvtárépület felújítása, adta hírül közösségi oldalán a Vörösmarty Mihály Könyvtár, azt is jelezve, hogy a működés zavartalan a rekonstrukció ideje alatt. A március 15-i nemzeti ünnepen azonban zárva tart a bibliotéka!
2025.03.13. -
Elegáns rózsakert az Órajátéknál
Rózsaágyást alakított ki a Városgondnokság a Kossuth udvarban az Órajáték előtt. A mintegy 250 rózsatövet pénteken ültették el a Városgondnokság kertészei. Alapvetően fehér, krém, sárga és rózsaszín rózsák kerültek a virágágyásba, amik különböző magasságúra nőnek majd.
2025.03.07. -
Szemléletformáló túra
Nyílt napot tartott a csala-pénzverővölgyi hulladékkezelő telepen a DEPÓNIA Kft. A túrán a legmodernebb válogatási technológiákkal, a szemét és a hulladék közötti különbséggel, valamint a konyhai hulladékok külön gyűjtésének fontosságával is megismerkedhettek a résztvevők.
2025.02.25.
Tizenöt székesfehérvári oktatási intézményben újítják fel a vizesblokkokat

A Hétvezér Általános Iskolában és a Táncsics Mihály Általános Iskolában kedden került sor a munkaterület-átadásra, így a Kossuth Lajos és a Munkácsy Mihály Általános Iskolával együtt összesen már négy oktatási intézményben zajlanak vizesblokk-felújítások.
Mint Székesfehérvár polgármestere írja, a Modern Városok Program keretében megvalósuló „Középiskolai Campus” fejlesztés kiegészítéseként született meg a kormány döntése, amelynek köszönhetően nemzeti forrásból bruttó 915 millió forint értékben valósulnak meg – elsősorban – vizesblokk-felújítások.
Ráfér már a felújítás a Táncsics vizesblokkjaira és tornatermi öltözőire.
Négy iskolában (Hétvezér, Kossuth Lajos, Munkácsy Mihály, valamint Táncsics Mihály Általános Iskola) már el is indult a kivitelezés, két helyszínen kedden került sor a munkaterület átadására. A fejlesztések három ütemben összesen 15 intézményt, és ezzel sokezer gyermeket érintenek.
Érintett intézmények:
Táncsics Mihály Általános Iskola
Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Sziget utcai Tagintézménye
Hétvezér Általános Iskola
Munkácsy Mihály Általános Iskola
Tóvárosi Általános Iskola
Vasvári Pál Általános Iskola
István Király Általános Iskola
Felsővárosi Általános Iskola
Kossuth Lajos Általános Iskola
Széna Téri Általános Iskola
Vörösmarty Mihály Általános Iskola
Németh László Általános Iskola
Zentai Úti Általános Iskola
II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
Bory Jenő Általános Iskola
