-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Több mint 1,8 milliárd forintot költ idén fejlesztésre és karbantartásra az E.ON Fejér megyében
A vállalatcsoport Fejér megyében 4756 km hosszú áram-, és 2962 km gázhálózati vezeték üzemeltetéséről, fejlesztéséről és karbantartásáról gondoskodik. Az E.ON idén is jelentős pénzforrást fordít a régióban a hálózatok fejlesztésére és karbantartására, valamint kiemelt figyelmet fordít a megelőzésre: még az előtt hajtja végre a berendezések, hálózatok megújítását, hogy az üzemzavarok száma növekedni kezdene.
A fejlesztések a földgáz gerincvezetékek cseréjét, közvilágítást érintő beruházásokat, valamint karbantartási, fejlesztési munkákat érintenek. A megye teljes területén az áram- és gázhálózat karbantartására és fejlesztésére több 1,8 milliárd forintot fordít a társaság az évben.
A beruházások a térség városüzemeltetési szakembereinek és az E.ON mérnökeinek napi szintű együttműködésével valósulnak meg. Az E.ON figyelemmel kíséri a városok, települések fejlesztési terveit, hogy ahhoz igazodva kínálja a legújabb, legmegfelelőbb technológiát, legyen szó közvilágításról, vagy intézmények energetikai megoldásairól. „Mindig öröm számunkra, amikor újabb fejlesztések kezdődnek Székesfehérváron. De nem csak büszkeségre ad okot, komoly felelősség is, amikor elindul egy beruházás a városban. Annak érdekében, hogy ezek a beruházások a legkisebb fennakadást okozzák a város életében, a Polgármesteri Hivatal és az E.ON munkatársai összehangoltan, a szükséges munkálatok gyors lebonyolításával végzik el a beruházást, hogy a székesfehérváriak csak az elkészült fejlesztések előnyeit érezzék meg.” – mondta el Dr. Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere.
Győrfi Attila üzemvezető elmondta, hogy az első gázhálózati beruházások áprilisban indulnak. Többek között a Kégl György utcában és a Távirda utcában a leágazó vezetékek cseréjét, míg a Sarló utcában és a Katona József utcában a gerinc vezetékek cseréjét végzik el a szolgáltató szakemberei. Ezen munkák mellett Martonvásáron egy 2,4 km hosszúságú, I. generációs műanyag vezeték. rekonstrukciója valósul meg, melynek költsége meghaladja a 90 millió forintot. A fejlesztési és rekonstrukciós munkák tervezésekor továbbra is kiemelt hangsúlyt kapnak a közvilágítást érintő beruházások. Ennek keretében Székesfehérváron a Horváth István úton, az Ősz utcában és az Új Csóri úti csomópontban 14,5 millió forint értékű beruházásként valósul meg a kábelhálózat cseréje.
Szumzer László üzemvezető kiemelte, hogy közvilágítási munkák mellett továbbra is hangsúlyosak azok az áramhálózatot érintő fejlesztési, karbantartási munkák, amelyekkel az ellátásbiztonságot tudja a társaság továbbra is biztosítani, növelni. Ilyen fejlesztés keretében indult meg múlt évben az a több, mint 1,9 milliárdos beruházás is, melyet Székesfehérvár Ipari Parki 132/22 kV-os alállomás építése jelent, és amely projekt 2017-ben a második szakaszába lép:a tervezést és engedélyeztetést követően az év második felében a kivitelezés kezdődik meg. Az új alállomás és a hozzá tartozó távvezetékek, valamint a kábelhálózat megépítésével hosszú időre biztosítva lesz a városban működő cégek biztonságos energia ellátása. További fejlesztések indulnak a székesfehérvári Sóstói Stadion villamosenergia-ellátása érdekében – ennek a beruházásnak az összköltsége közel 50 millió forint - valamint az Alba Ipari Zónában.
A társaság a korábbi évek gyakorlatának megfelelően, változatlanul, 15 nappal az üzemszünettel járó beruházások előtt írásos tájékoztatást küld minden érintettnek. A kivitelezéssel járó esetleges átmeneti kellemetlenségek miatt a kérik ügyfeleik és az érintett lakosság megértését.
Megújulás az E.ON-nál
Az E.ON életében fontos mérföldkő a jövőre irányított fókusz és az új üzleti területek irányába való elmozdulás. Az innovációs készség nem csak technológiai szinten érhető tetten, hanem az üzletvitelben és az ügyfelek kiszolgálásában is. „Az E.ON-t hagyományosan energetikai cégként ismerik, mi azonban ennél sokkal komplexebben gondolkozunk magunkról, a feladatainkról. Az energia mindenkinek mást jelent, legyen szó akár lakossági, akár vállalati fogyasztókról: jelenthet kényelmet, termelőerőt, biztonságot, jó közérzetet, alkotói szabadságot. Mi ezekre az igényekre szeretnénk komplex energetikai megoldásokat kínálni ügyfeleinknek.” – hangsúlyozta Csulak Ferenc vezérigazgató.
A fenntarthatóság az E.ON nemzetközi és hazai csoport működésének egyaránt stratégiai alapja. A vállalat arra törekszik, hogy korszerű, fenntartható termékeivel, egy széles termékpalettával – a zöld energiától kezdve az elektromos autózáson, a digitalizáción át az okos otthonokig - egy kényelmesebb, kisebb környezeti terhelésű életmódot, valamint magasabb energiahatékonyságú, ügyfélélményt jelentő szolgáltatásokat kínáljon partnereinek. Az E.ON élenjáró kíván lenni az új, modern energiavilágban, úgy, hogy a lehető legjobb megoldásokon dolgozik a jövő kulcsfontosságú területein – egy élhetőbb holnap szolgálatában.
Beruházások Fejér megyében
Székesfehérvár mellett a megye számos pontján is zajlanak majd beruházások 2017-ben. Velencei tó térségében kisfeszültségű légvezetékes, közép és kisfeszültségű transzformátor állomásépítési munkákra, és középfeszültségű földkábel cserékre kerül sor 45 millió forint értékben. Fejér megye keleti részén, Baracska, Martonvásár, Ercsi és Vál térségében főként középfeszültségű szabadvezetékes munkálatokat végez a szolgáltató 18 millió forint értékben. Székesfehérvártól délre, Szabadbattyán, Soponya, Füle, Kisláng és Mezőszentgyörgy településeken pedig a kisfeszültségű hálózat felújítását fogják elvégezni a szakemberek, ennek a beruházásnak a költsége több mint 14 millió forint. Az E.ON Dél-dunántúli Gázhálózati Zrt. több településen, a Velencei tó térségében, Martonvásáron, Lovasberényben, illetve a megye déli részén végez majd jelentősebb rekonstrukciót, hálózat felújítást közel 140 millió forint értékben.