-
Képviselői fogadóórák
Az április 7-ével induló héten is több városrészben is tartanak fogadóórát az ott élőknek a területek önkormányzati képviselői. Hétfőn Békési Ferencné a 14. számú, Deák Lajosné a 11. számú, Patik Ferenc a 3. számú, Szontaghné Kovács Erika a 9. számú, Viza Attila pedig a 8. számú választókörzet lakóit várja. Lehrner Zsolt kedden délután találkoznak a körzetükben élőkkel, dr. Kovács Zsoltné önkormányzati képviselő pedig szerdán és csütörtökön tart fogadóórát.
2025.04.04. -
Támogatás a fehérvári fiatalokért
25 ezer dolláros támogatást adott át csütörtökön az Alba Innovárnak az Arconic Alapítvány: az egyedülálló digitális élményközpont a fehérvári iskolákban „keletkező” digitális tudás megosztását segítő platformot, valamint a VR (virtuális valóság) világába bevezető képzéseket valósíthat meg a jelentős összegből.
2025.04.03. -
Lezárások a félmaraton miatt
A hétvégi Cerbona Fehérvár Félmaraton miatt több helyen lesz forgalomkorlátozás a városban. Az érintett országos, regionális és helyi járatos autóbuszok terelőútvonalon közlekednek majd.
2025.04.04. -
Pénzadomány az Alba Innovárnak
A jövőben is tervezik további okos tantermek kialakítását városunkban az Alba Innovárnak köszönhetően. A digitális élményközpont 25.000 dollárral gazdagodott az Arconic Alapítvány jóvoltából.
2025.04.04.
Több mint 100 tonna élelmiszert osztott szét tavaly a SZETA Fehérváron

A SZETA tavaly több mint 100 tonna élelmiszert osztott szét a városban, és idén is töretlenül végzi a munkáját – összegezte Szontaghné Kovács Erika, a szervezet munkatársa.
„Az ellátottjaink száma érezhetően megemelkedett, több okból is. Sokan elvesztették a munkahelyüket, vagy éppen nem tudtak menni dolgozni. Érdekes jelenség volt, hogy a korábbinál sokkal több család és idős ember mert nyitni és segítséget kérni, hiszen nem azt érezték, hogy ők egyedül vannak bajban! Kompletten éreztük, hogy az egész országban baj van, és így maga a segítségkérés is sokkal könnyebbé vált.” – fogalmazott Szontaghné Kovács Erika.
2020 nagyon erős év volt az adományozás tekintetében, a SZETA több mint 100 tonna élelmiszert osztott szét Fehérváron.
Az egyik fő irányvonal az élelmiszermentés volt, a SZETA a Magyar Élelmiszerbankkal kötött megállapodásnak köszönhetően, a hét minden napján elhozza a megmaradt pékárut és a zöldségeket, gyümölcsöket az Aszalvölgyi úti Tesco áruházból. Ez adta az adományok több mint felét, összesen csaknem 57 tonnát. Emellett a SZETA 13 alkalommal összesen közel 15 millió forint értékű tartós élelmiszert hozott Székesfehérvárra, közvetlenül az Élelmiszerbank budapesti raktárából, és csaknem ugyanennyit egy veszprémi nagyáruházból is, havonta néhány alkalommal.
„Egyes segélyező, szociális szervezetek felfüggesztették a tevékenységüket a járvány miatt, így azokra, amelyek talpon maradtak, sokkal nagyobb súly hárult. Napról napra növekedett az igénylők száma, és szükség volt pluszforrások becsatolására. Emellett teljesen új elosztási rendszert kellett kidolgozni mind a magunk, mind az ellátottak egészségvédelme érdekében. A Had utcai központunkban mindent becsomagolva, egy asztalon vehettek át a hozzánk érkezők.” – emelte ki a SZETA munkatársa. Hozzátette, hogy folyamatosan együtt dolgoztak az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központtal, a Smart Grant Alapítvánnyal, illetve a járvány első hullámában még arra is volt lehetőségük, hogy személyesen kivigyék a segélycsomagokat a 65 év felettieknek. Heti rendszerességgel bejárták a Köfém lakótelep egyik toronyházát, ahol 75 család él, jórészt idős emberek. A nyári fellélegzés után jött az újabb hullám, azonban a személyes kiszállítást már nem tudták vállalni, a támogatások kézbesítésében az Alba Bástya segített.
„A 2021-es évünk úgy indult el, mintha a 2020-as be sem fejeződött volna. Az ellátottak számában fokozatos növekedést tapasztalunk, és erre számítunk a továbbiakban is, erre igyekszünk berendezkedni.” – fogalmazott Szontaghné Kovács Erika. Hozzátette, hogy az élelmiszerbankos adományokon túl szeretettel fogadnak minden olyan támogatást, amivel kipótolhatják, kiegészíthetik a csomagjaikat, legyen az liszt, tartós tej, cukor, száraz tészta, konzervek, amiből tudnak főzni, vagy tartalékolni a családok. Ez nagy öröm, különösen akkor, ha esetleg kevesebb adományt tudnak hozni az áruházakból.