-
Áldozatok emlékére
A Holokauszt Magyarországi Áldozatainak Emléknapján néma főhajtással emlékeztek Székesfehérváron. Az Óvoda utcai Holokauszt-emlékműnél dr. Cser-Palkovics András polgármester és a Székesfehérvári Városi Rendőrkapitányság képviseletében Kristóf Roland rendőr alezredes, a Fekete Sas Szálló előtti botlatókőnél pedig Lehrner Zsolt alpolgármester gyújtott mécsest a fehérvári áldozatok emlékére.
2025.04.16. -
Szent György napi ünnep
Idén is Szent György-napi ünnepséget rendezett a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház. Hagyományosan 1991 óta minden évben ezen az eseményen mondanak köszönetet az intézmény dolgozóinak munkájáért és adják át a Szent György Emlékérmeket, amelyeket az idén Dr. Kiss Erika osztályvezető főorvos, Varga Judit osztályvezető, Csoboth Béla mérnök, Sztankó Jánosné részlegvezető ápoló és Dr. Szántó István osztályvezető főorvos vehetett át.
2025.04.16. -
Átadták az emlékérmeket
A Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház névadójának napján hagyományosan átadja a Szent György Emlékérmet. Az elismerést ezúttal 5 kórházi dolgozó vehette át.
2025.04.16. -
Megújul a lovasszobor
Megújul a Szent István téren található másfélszeres életnagyságú Szent István bronz lovasszobor és annak gránit lapokkal burkolt talapzata. Várhatóan augusztusra fejeződik be a restaurálás.
2025.04.16.
Több mint 25 milliárdnyi EFOP-forrás jut Fejér megyének

Fotó: Skobrák Dénes
A kormány az EFOP keretében országosan mintegy 150 pályázati felhívást jelentetett meg, és az egészségügytől a szociális területeken keresztül a család- és ifjúsági ügyekig minden területet támogat - mondta Schanda Tamás, aki kiemelte, hogy hét Fejér megyei civil szervezeten keresztül támogatják a krízisben lévő családokat és ösztönzik a gyerekvállalást. A nők munkaerőpiaci részvételének előmozdítása érdekében női információs központokat hoznak létre Sárbogárdon, Enyingen, Móron és Székesfehérváron, ezzel több mint négyezer nőnek nyújtanak majd segítséget.
A fiatalok, idősek és családok közösségeinek fejlesztésére 32 egyházi és civil szervezet nyert el támogatást a megyében, míg a vidéki elvándorlás megállítására indított "Esély Otthon" pályázati felhívás keretében hat önkormányzatot támogatnak, a többi között Perkátát és Seregélyest. Szintén EFOP-forrásból a Baptista Szeretetszolgálat logisztikai központot hoz létre Pákozdon, míg Tordason, Bicskén és Velencén gyermekotthonok korszerűsítése és kiváltása indulhat el. Átmeneti rehabilitációs intézmények korszerűsítését finanszírozzák Ráckeresztúron, Polgárdiban és Csákváron.
Betegbiztonságot növelő fejlesztések valósulnak meg a Fejér Megyei Szent György Oktató Kórházban, továbbá orvostechnikai eszközök beszerzésére nyílt lehetőség Bicskén és a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórházban.
A tudásalapú társadalom létrehozása érdekében fejlesztik az infrastruktúrát 29 Fejér megyei köznevelési intézményben, például Gárdonyban, Polgárdiban, Székesfehérváron és Ráckeresztúron. A Menő menzák programban 20 intézmény nyert el támogatást, ami 4500 megyei diákot érint.
Törő Gábor, Fejér megye 2-es választókerületének országgyűlési képviselője kiemelte, hogy a terület több mint 4,5 milliárd forintnyi támogatást kapott az EFOP-ból. Egymilliárd forint feletti összeg jut Polgárdin a szociális intézmény kiszervezésére, szintén egymilliárd feletti támogatásból újul meg és bővül a móri Radnóti iskola.