Több, mint 600-an álltak rajthoz a nadapi mezei futó Országos Bajnokságon

Szikrázó napsütés, káprázatos idő fogadta a 99. Mezei Futó Országos Bajnokság mezőnyét a nadapi dombokon. Az előzetes nevezések alapján 700 atlétát várt a rendező Hunyadi DSE a megmérettetésre, s a 619-es indulólétszám jelezte: tekintélye van hazánkban a Hunyadi által rendezett versenyeknek, s a mezei futás is a kedvelt szakágak közé tartozik. Kiváló adottságokkal, átlag feletti állóképességgel, kitartással, és nem mellékesen gyorsasággal kell rendelkezniük azoknak a futóknak akik a mezőre tévednek, mert a nehéz terep bizony kemény próbatételre kényszeríti a versenyzőket. A festői szépségű nadapi pályán a felnőttek 6 és 12 kilométeren versenyeztek, az utánpótlás képviselői pedig 6 valamint 4,5 kilométeres távokon álltak rajthoz.

2007.04.02. 21:34 |
 Szikrázó napsütés, káprázatos idő fogadta a 99. mezei futó Országos Bajnokság mezőnyét a nadapi dombokon. Az előzetes nevezések alapján 700 atlétát várt a rendező Hunyadi DSE a megmérettetésre, s a 619-es indulólétszám jelezte: tekintélye van hazánkban a Hunyadi által rendezett versenyeknek, s a mezei futás is a kedvelt szakágak közé tartozik. Kiváló adottságokkal, átlag feletti állóképességgel, kitartással, és nem mellékesen gyorsasággal kell rendelkezniük azoknak a futóknak akik a mezőre tévednek, mert a nehéz terep bizony kemény próbatételre kényszeríti a versenyzőket. A festői szépségű nadapi pályán a felnőttek 6 és 12 kilométeren versenyeztek, az utánpótlás képviselői pedig 6 valamint 4,5 kilométeres távokon álltak rajthoz.

A fehérvári versenyzőknek idén nem jött össze az OB-arany, de nem volt eredménytelen a szereplés. A junior lányoknál az ARAK-os Imre Orsolya a hetedik lett, az ifjúsági fiúk versenyében a Hegedűs Péter-Sitkei Péter-Hegedűs Márk alkotta ARAK csapat szintén a hetedik helyen zárt. A serdülőknél a Nagy Péter-Imre Attila-Osztotics Richárd összetételű Alba Regia csapat a negyedik pozícióban végzett, a Hunyadi Horváth Attila-Márkus Viktor-Csepregi Ádám triója a nyolcadik lett. A fehérvári versenyzők közül a legjobb eredményt a Hunyadi DSE felnőtt férfi csapata érte el, a Juhász András-Horváth Béla-Kovács Krisztián összetételű együttes bronzérmet szerzett, Juhász András pedig egyéniben a negyedik helyen ért célba.

A Hunyadi DSE kiváló rendezését dicséri, hogy a következő, 100. mezei futó országos bajnokságot is a fehérvári egyesület rendezheti.