-
Egy múzeum tekintete
Az alapításának 150. évfordulóját ünneplő Szent István Király Múzeum gyűjteményének eddig még soha nem látott tárgyait is megcsodálhatják majd az érdeklődők a november 30-án nyíló kiállításon, amelynek előkészületei javában zajlanak a Csók István Képtárban.
2024.11.22. -
„Énekeljetek ma Gregor Jóskának!”
Hetedik alkalommal rendezik meg az Országos Gregor József Énekversenyt Székesfehérváron a hétvégén. A háromnapos, rangos megmérettetést ünnepélyes keretek között nyitották meg pénteken a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI nagytermében. A versenyprogramban szombaton este díszhangverseny, vasárnap délután gálahangverseny is szerepel, amelyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
Több százan jelentkeztek a Pesovár - Versenyre Fehérvárról és a megyéből
Az énekesek és zenészek Mórról, Csákvárról, Adonyról, Abáról, Perkátáról, Dunaújvárosból, Martonvásárról, Tordasról, Bicskéről, Pákozdról, Csákvárról, Dégről, Cecéről, Velencéről és Sárszentmiklósról érkeznek a januári és februári területi válogatókra.
A Fejér megyei fiatalok mindig nagy számban vesznek részt az eseményen, amelynek célja a magyar néphagyomány megőrzése és továbbadása, találkozási, szakmai tapasztalatcsere, valamint minél több fellépési, bemutatkozási lehetőség biztosítása az énekeseknek, zenészeknek, akik iskolában, vagy művelődő közösségben foglalkoznak a hagyományápolás ezen formáival.
A jelentkezők idén is tíz kategória közül választhattak: az énekesek bemutatkozhatnak szólóban, duóban, trióban, vagy csoportban, énekelhetnek hangszerkísérettel is, emellett a hangszeres népzenei produkciókat is várták a szervezők.
Az idei verseny január 21-én kezdődik egy székesfehérvári területi bemutatóval, melynek a Malom utcai Táncház ad otthont, majd Tordason, Bicskén, Dunaújvárosban, Abán és egy újabb székesfehérvári eseményen mutatkoznak be a népdalosok és népi hangszeres muzsikusok, szólisták és csoportos produkciók. A szakmai zsűriben ezúttal is kiváló szakemberek – népzene-pedagógusok, népzenekutatók – foglalnak helyet, akik nem elsősorban bírálnak, hanem segítenek a résztvevőknek és felkészítő tanáraiknak abban, hogy az énekes és hangszeres népzenei kincseinket minél hitelesebben tudják elsajátítani és tolmácsolni, valamint a megyei döntőkbe is delegálnak majd versenyzőket.