Több támadás, kevesebb gól...

Hiába támadott többet az Alba Volán-FerVita együttese az Interliga 6. játéknapján a gólokat a vendég Olimpija Ljubljana ütötte. Végig lendületesebben játszottak a fehérváriak, ám mégis a kapu előtt határozottabb szlovének örülhettek a végén. A vendégek játékosállományában a két csapat előző mérkőzéséhez képest mélyreható változások történtek, hiszen három NHL-ből érkezett hokis szerződtettek néhány hete. Alba Volán-FeVita-HDD Olimpija Ljubljana 2-4 (0-0),(1-1),(1-3)

2004.10.23. 08:44 |

Hiába támadott többet az Alba Volán-FerVita együttese az Interliga 6. játéknapján a gólokat a vendég Olimpija Ljubljana ütötte. Végig lendületesebben játszottak a fehérváriak, ám mégis a kapu előtt határozottabb szlovének örülhettek a végén. A szlovénok 4-2-re győztek.

A vendégek játékosállományában a két csapat előző mérkőzéséhez képest mélyreható változások történtek, hiszen három NHL-ből érkezett hokis szerződtettek néhány hete.
 A tengerentúlon zajló játékos sztrájk miatt Európába átrándult Malhotra és társai az első sorban kaptak helyet, és már az összecsapás kezdetén tudatták a hazaiakkal, hogy ők bizony nem mennek a szomszédba egy kis keménységért. Kóstolgatták egymást a csapatok egészen a 7. percig, amikor Svete a kék vonalról nagy bombát eresztett meg, de a pakk Budai lepkés kesztyűjében landolt. Az ellenakcióból a hátrányban levő Volán kis híján gól ütött, ám Rusznyák a jobb felső sarok fölé emelt. Lüktető, jó iramú volt a mérkőzés, a fehérváriak több gólhelyzetet elpuskáztak, főleg a sokat mozgó Kövér, aki kétszer is mattolhatta volna a szlovén kapuban repkedő Satosaarit. A 31. percben viharos Volán támadások közepette váratlanul vezetést szerzett az Olimpija. Por A. Music átadását lőtte a jobb sarokba. A gól még jobban felvillanyozta a hazai gárdát, előbb Majoross, majd Sille lövését tornázta ki a finn hálóőr szinte kilátástalan helyzetből. Fél perccel a harmad vége előtt azonban szépségdíjas találattal egyenlítettek az előnyben játszó Fehérvári Ördögök. Rusznyák bal oldali beadásába Kövér belepiszkált, és a pakk a kapus mellett hullott a ketrecbe. A második szünet után szemfüles góllal ismét előnyhöz jutott a szlovén csapat. Kapu előtti kavarodás után Por eszmélt a leggyorsabban, és közelről nem hibázott. Az 52. percben még egyenlíteni tudtak a fehérváriak, Kovács a felezővonalról indulva meg sem állt a szlovén kapuig, biztosan lőtt a bal alsó sarokba. Öt percig sem örülhettek a kék-fehér hívek, mert egy ártalmatlannak tűnő támadás végén Krivic lövése felpattant egy védő botján, és a meglepett Budai mellett pottyant a bal sarokba. Másfél perccel a lefújás előtt tizenkilencre lapot húzott Pat Cortina, levitte kapusát. Ám ez sem segített, mert a szlovénok ellentámadása végén Pettinger bebiztosította a zöld-fehérek győzelmét.
Ezen a mérkőzésen valljuk meg őszintén nem a szlovénoknak állt a zászló, ugyanis amennyiben helyzeteiknek legalább a felét értékesítik Palkovicsék, most a volánosok örülhetnének.
A fehérváriak legközelebb vasárnap délután fél háromkor az ETO HC-Rudolph Győrt fogadják a Jégcsarnokban.